Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Eesti Jalgpalli Liit jätkab seniseid tegevusi Ukraina toetamisel ja on vastu Venemaa sõjale Ukrainas

Inimesed Ukraina lipukestega
Inimesed avaldamas toetust Ukrainale — FOTO: Jalgpall.ee

Eesti Jalgpalli Liit (EJL) on viimase aasta jooksul mitme avaliku kampaania ja annetusega Ukrainat toetanud ja teeb seda ka edaspidi, kirjutab jalgpall.ee.

Oleme toetanud Ukrainat rohkem kui 50 000 euro eest ostetud ligi 13 tonni toiduabiga ning erinevate avalike teavituskampaaniatega ning jätkame mõlema tegevusega. Ukraina toetamine tähendab iseenesest mõistetavalt, et oleme vastu Venemaa sõjale Ukrainas, oleme mõistnud ja mõistame selle hukka. Loodame kogu südamest, et sõda lõpeb Ukraina jaoks kogu oma territooriumi üle kontrolli taastamisega ja nii kiiresti kui võimalik, ka seepärast, et nende jalgpallikogukond saaks oma tegemistega jätkata, kuid mõistame, et see võib paraku võtta aega.

Elame äärmiselt pingelisel ajal, kus tuleb väga hoolikalt mõelda, milline tegevus millist signaali võib saata. Näiteks möödunud aasta aprillis oli FIFA kongressil hääletus vene, araabia ja portugali keele lisamiseks FIFA ametlike keelte hulka. EJL oli üks neljast alaliidust, kes hääletas selle vastu. Meil pole midagi ühegi keele vastu, kuid andsime oma vastuhäälega märku, et vene keele lisamiseks pole Ukraina ründamist ja seal valitsevat katastroofilist olukorda arvestades sobiv aeg. Samamoodi on Eesti endiste ja praeguste koondislaste ja Venemaa koondise peatreeneri osalusel toimunud õhtusöögi ja ühispildiga. See oli viga, mille eest kolm praegust koondislast palusid avalikult vabandust.

Oluline on püsida Eestis ühtsena ja seda eriti olukorras, kus tegelikult on inimesed sama asja eest väljas: Eesti eest, Ukraina toetamise poolt ja Venemaa agressiooni vastu.

Eelmise aasta 6. juulil kohtus EJLi delegatsiooni oma kontoris Ukraina parlamendi liikme, Ukraina-Eesti sõprusrühma juhi Arsenii Pushkarenkoga. Kohtumisel avaldasime Ukrainale toetust ja arutasime võimalusi abistada Ukraina Žõtomõri oblasti jalgpalli.

EJL annab oma panuse ka Eesti riigikaitsesse. Nimelt lisas Eesti kaitsevägi mullu EJLi riigikaitsjaid toetavate tööandjate nimekirja, tunnustades sellega EJLi tegevust kaitseväe õppustel osalevate töötajate toetamisel.

Ukraina toetamise võimaluste kohta loe täpsemalt veebilehelt https://kriis.ee/aita-ukrainat!

Valik EJLi ja Eesti jalgpallikogukonna toetusest:

25. veebruaril 2022 saatis EJL Ukraina Jalgpalliliidule kirja, kus avaldas toetust ja pakkus oma abi. EJLi presidendi Aivar Pohlaku kirjas Ukraina alaliidu juhile Andrii Pavelkole seisis, et praegusel väga keerulisel ajal, mil ukrainlased kaitsevad oma riiki Venemaa sõjategevuse vastu, on EJLi mõtted Ukraina jalgpallikogukonnaga. „Loodame kogu südamest, et sõda lõpeb nii kiiresti kui võimalik ja teie jalgpallikogukond saab oma tegemistega jätkata, kuid oleme realistid ja mõistame, et see võib võtta väga kaua aega. Meie jalgpallikogukonna nimel avaldame teile toetust ja oleme valmis pakkuma mistahes tuge,“ seisis EJLi kirjas.

25. veebruaril 2022 korraldati FCI Levadia ja FC Flora vahelisel Eesti jalgpallihooaja avamängul aktsioon, millega nõuti sõja lõpetamist ja avaldati toetust Ukrainale.

2022. aasta hooaja eel otsustas EJL vabastada noorte meistrivõistlustel osalevad Ukrainast tulnud lapsed litsentsitasust.

2022. aasta jalgpallihooaja esimese ja teise vooru mängudes korraldasid mitmed Premium liiga klubid erinevaid aktsioone Ukraina toetuseks ning kokku koguti sõjapõgenike toetamiseks 3512 eurot.

24. märtsil 2022 kogus Eesti Jalgpalli Liit Eesti - Küpros mängu külastajate ja annetajate abil Ukraina toetuseks 50 331 eurot ja 50 senti.

31. märtsil 2022 toimunud FIFA kongressil oli EJL ühena neljast FIFA liikmest vastu vene keele lisamisele FIFA ametlikuks keeleks.

4. aprillil 2022 saatis EJL ligi 13 tonni toiduabi Ukrainale, mis kohaliku jalgpalliliidu koordineerimisel jõudis hädas olevate inimesteni.

6. aprillil 2022 näitasid spordiinimesed traditsiooniliselt üle maailma valget kaarti, mis sümboliseerib tolerantsust, hoolimist ja positiivsust. 2022. aastal oli toetusaktsioon suunatud Ukraina sõjapõgenike toetuseks ning selles osales Eesti meeste jalgpallikoondis.

15. mail 2022 pidasid Tallinna FC Flora ja Kiievi Dinamo A. Le Coq Arenal heategevusliku sõpruskohtumise „Mäng rahu nimel”, mille võitis 3:0 Dinamo. Mängule kogunes 4550 pealtvaatajat. Kogu piletitulu ning mängupäeva annetused annetati Ukraina heaks.

2022. aasta kevadel korraldas FC Flora fänniühendus Viies Sektor Ukraina toetuseks oksjoni, mille tulu oli 5732 eurot. Oksjonil läksid kaubaks mitmete Eesti koondislaste särgid ja muud esemed.

6. juulil 2022 kohtus EJLi delegatsioon oma kontoris Ukraina parlamendi liikme, Ukraina-Eesti sõprusrühma juhi Arsenii Pushkarenkoga. Kohtumisel avaldati Ukrainale toetust ja arutati võimalusi abistada Ukraina Žõtomõri oblasti jalgpalli.

20. juulist kuni 1. augustini 2022 toimus EJLi ja toetajate abil Ida-Virumaal laager Ukraina noortele jalgpalluritele FK Rukhi akadeemiast.

2022. aastal tunnustas Eesti kaitsevägi EJLi kui tööandjat, kes panustab Eesti julgeolekusse õppustel osalevate riigikaitsjatest töötajate toetamisega. Suurõppusel Siil 2022 osalevatele töötajatele tagas EJL sel perioodil igakuise sissetuleku tavapärases mahus, mida tunnustades lisas kaitsevägi EJLi riigikaitsjaid toetavate tööandjate nimekirja. EJL on ka varasematel aastatel toetanud riigikaitseõppustel osalemist.

2022. aasta rahvusvahelisel jõulukampsuni päeval otsustas EJL teha iga jõulukampsunis tööle tulnud inimese eest annetuse MTÜ-le Slava Ukraini, kes ostab Ukraina inimestele humanitaarabi.

Jalgpall

toetab Chanz