Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Eesti esindajad osalesid rahvusvahelisel jalgpalliklubide arendamise seminaril

Eesti esindajad osalesid rahvusvahelisel jalgpalliklubide arendamise seminaril
Eesti esindajad osalesid rahvusvahelisel jalgpalliklubide arendamise seminaril — FOTO: Poola jalgpalliliit

Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) noortetööjuhtide projektijuht Mario Pruul ja rahvajalgpalli osakonna juhataja Teet Allas võtsid möödunud nädalal osa Poolas toimunud UEFA seminarist, mis keskendus harrastusjalgpallile ning noortetööga tegelevate klubide arendamisele.

Kolmepäevase UEFA Share seminari peamine eesmärk oli jagada alaliitude vahel kogemusi ja suuniseid ühtse klubide arendamise süsteemi loomiseks, lähtudes süsteemi sisulisest poolest ja selle mõjust. Seminaril osalenuid ootasid ees erinevad kohtumised ja alaliitude omavahelised töögrupid.

Mario Pruuli sõnul jäid osalised üritusega rahule. „On hea, et UEFA mingi perioodi tagant erinevate alaliitude inimesi kokku kutsub, et saaks omavahel jagada parimaid praktikaid ja näha, millega teised alaliidud tegelevad,“ rääkis Pruul. „Saime seminari järel kinnituse, et oleme EJL-is väljatöötatava noortetöö kvaliteedi hindamise süsteemiga õigel teel,“ lisas Pruul.

Kogemuste ja seisukohtade jagamist peab oluliseks ka Teet Allas. „Meie ootus seminarile minnes oligi teiste alaliitude kogemuste põhjal võtta endaga kaasa ideid, mida saaksime Eestis jalgpalli ja jalgpalliklubide arendamiseks kasutada. Olgu selleks treenerite koolitamine, võimaluste pakkumine mängijate arendamiseks, turvalise keskkonna loomine või finantstugi,“ rääkis Allas.

UEFA Share seminaril osalesid lisaks Eestile üheksa erineva alaliidu esindajad.

Jalgpall

toetab Chanz