Jalgpall

toob sinuni Chanz

Eesti alustas EM-valiksarja napi kaotusega!

Eesti Koondis tähistamas väravat
Eesti Koondis tähistamas väravat — FOTO: Liisi Troska/jalgpall.ee

Eesti alustas 2024. aasta EM-valiktsüklit Raiffeiseni Arenal, Austria jalgpallikoondise vastu 2:1 kaotusega. Peale Eesti ja Austria on veel mängimas EM-valiksarja F-alagrupis: Belgia, Rootsi ja Azerbaidžaan. Rootsi mängis samal ajal Azerbaidžaaniga ja võitis kohtumise 5:0

Mäng algas Eesti jaoks väga õnnelikult, sest Karl Jakob Hein tuli keskjoone juurde pikka palli panema, aga korraliku bloki pani ette Wimmer ja pääses Wimmer ise ka silmitsi tühja väravaga, aga vajutas meie õnneks 35 meetri pealt palli tühjast väravast mööda. 16. minutil Sinyavskiy võttis Eesti karistusalas maha Gregoritschi ja kohtunik määras sealt 11.  meetri karistuslöögi mida asus Gregoritsch ise ka lööma. Gregoritsch tabas penalti latti ja jätkus mäng seisuga 0:0.

 

25. minutil toimus mängus pöördemoment. Konstantin Vassiljev pani vabalöögist palli ette, Paskotsi mängis peaga edasi kasti suunas, Zenjov pani omakorda pea vahele kuni lõpuks pall jõudis Rauno Sappineni ja Sappinen lõi väga külma närviga palli lati alla ja Eesti koondis läks mängu 1:0 juhtima võõrsil! 

Poolaeg lõppeski seisuga 0:1 Eesti kasuks. 

Teine poolaeg jätkus rohkem Austria palli valdamisega ja lõpuks sai Austria oma tahtmise kätte. 68 minutil sai Austria pealelöögile kui Hein esimese palli ära tõrjus, aga teine pall langes Florian Kainzile jala peale ja Kainz virutas seisuks 1:1. Kahjuks  Eesti lõpuni vastu ei pidanud ja 88. minutil sai vabalt löögile Michael Gregoritsch ja Karol Metsa rikošetist läks pall võrku ja Eesti jäi 2:1 kaotusseisu.

 

Austria – Eesti 2:1 (68. Florian Kainz, 88. Michael Gregoritsch – 25. Rauno Sappinen)

Eksitud penaltid: 17. Michael Gregoritsch.

Rootsi – Azerbaidžaan 5:0 (38. Emil Forsberg, 68. ov Bahlul Mustafazada, 79. Viktor Gyökeres, 88.Jesper Karlsson, 89. Anthony Elanga)

 

Kõikide tänaste mängude tulemused:

Jalgpall

toob sinuni Chanz