Jalgpall

toob sinuni Chanz

AMETLIK: Rocco-Robert Shein liitub jäädavalt Hollandi kõrgliiga meeskonnaga

Rocco-Robert Shein Utrechti särgis. Foto: Utrecht

Talvel pooleaastase laenulepingu alusel Hollandi kõrgliigaklubi Utrehcti U21 võistkonnaga liitunud 18-aastane Rocco-Robert Shein liitub meeskonnaga jäädavalt. Äsja A-koondise kutse teeninud poolkaitsja allkirjastas 2025. aasta suveni kehtiva lepingu.

Talendikas noor poolkaitsja liitus Utrechti U21 võistkonnaga juba aasta alguses ning mängis ennast juba kiiresti U21 algkoosseisu. Sealt edasi läks ainult paremaks, kui jäi juba silma ka Utrechti peatreenerile, kes hakkas teda kasutama ka esindusvõistkonna mängudes. Viimati sai platsile 22. mail, kui Hollandi kõrgliiga Euroopa play-off mängudes võideldi Konverentsiliiga koha nimel Vitesse võisktonnaga. 

“Ausalt, see neli kuud, mis ma Hollandis Utrechtis laenul olin, möödus väga kiiresti. Kohanesin kiiresti nii meeskonnaga, treeneritega, klubi kultuuriga kui ka keskkonnaga. Tegin oma karjääris suure hüppe edasi – tehniliselt, füüsiliselt kui ka mentaalselt. Ma olen väga rahul sellega, et suutsin klubile tõestada, et olen nende jaoks õige valik. Mind aitas palju see, et suutsin integreeruda Hollandi jalgpalliga, selle mõtteviisiga ja kiirusega. Olin ja olen väga avatud kõigele, mis neil pakkuda on. Väga palju aitas mind kasupere, kus ma elan, sest ma ei pidanud muretsema igapäevaste kohustuste peale, sain keskenduda ainult jalgpallile. Selle kõige kõrvalt tuli mul ka Arte gümnaasiumi viimane klass lõpetada – nüüd on jäänud veel eksamid ära teha,” ütles Rocco Hollandis veedetud laenuperioodi kohta.

Rocco sai laenuperioodil kirja 10 kohtumist Utrechti U21 võistkonna juures ning kaks kohtumist ka esindusvõistkonna eest. U21 võistkonna eest sai ametlikult kirja ka ühe värava ning kaks väravasöötu – ühele väravale tegi eeltöö, kui pall oli tema löögist suundumas värava poole, aga vastasvõistkonna mängija otsustas selle ise sisse lüüa. Naljaga pooleks luges Utrehcti koduleht selle värava Rocco nimele. Flora särgis sai noor mängumees kirja 20 kohtumist.

“See oli suur au, et esindusmeeskonna treener mind märkas, aga üllatus see polnud. Saada esindusmeeskonna koosseisu oli minu eesmärk juba algusest peale. Pidin igas trennis ja mängus endast andma maksimumi, sest kõik treenerid suhtlevad omavahel, vahtavad infot ja käivad mänge vaatamas. Minu puhul oli võtmeks mäng Jong Utrechti ja Helmond Spordi vahel, kus lõin Hollandi murul oma esimese värava ning oma hea esitusega jäin silma Utrechti esindustreeneritele Rick Kruysile,” sõnas poolkaitsja esindusmeeskonna treenerile silmajäämise kohta.

Flora spordidirektor Norbert Hurt: “Rocco on kehaliselt ja tehniliselt väga võimekas mängija, kes on suuteline rahvusvahelisel tasemel mängima. Ideaalis me ei soovinud talle leida võimalust noorteakadeemias, kuna sellel tasemel või isegi tugevam keskkond on meil Flora esindusmeeskonna näol olemas. Plaan oli Rocco viia meeskonda, mis mängib täiskasvanute tasemel ja see ka õnnestus. Rocco on teinud Utrechtis hea stardi ja teeninud välja võimaluse seal jätkata.”

Jalgpall

toob sinuni Chanz