Aasta meesjuuniori tiitli pälvis Markus Soomets, naisjuunioriks valiti Jaanika Volkov

Fotod: Liisi Troska/Jalgpall.ee

Eesti aasta meesjuunioriks valiti esmakordselt koondise poolkaitsja Markus Soomets. Eesti aasta naisjuunioriks valiti naiste koondise ja Tallinna FC Flora poolkaitsja Jaanika Volkov, kirjutab jalgpall.ee.

22-aastane Soomets esindas tänavu meeste A-koondist viies mängus, kui kuulus kõigis kohtumistes algkoosseisu ja sai kirja täisminutid. Klubitasandil aitas Soomets Tallinna FC Floral tulla Eesti meistriks, kui tegi kaasa 35 mängus.

Parima meesjuuniori valib tavapäraselt jalgpalliliidu juhatus ning Soomets edestas napilt väravavahti Karl Jakob Heina ja samuti esikolmikusse jõudnud kaitsjat Maksim Paskotšit. Lisaks teenisid hääli Rocco Robert Shein, Robi Saarma ja Kevor Palumets.

Aasta parimat meesjuuniorit tunnustas eriauhinnaga Nike.

Hääletustulemused:

1. Markus Soomets 25 punkti (6 esikohta)
2. Karl Jakob Hein 23 punkti (4 esikohta)
3. Maksim Paskotši 13 punkti (1 esikoht)

4. Rocco Robert Shein 8 punkti (2 esikohta)
5. Robi Saarma 8 punkti
6. Kevor Palumets 1 punkt

Varasemad võitjad:

2021 – Karl Jakob Hein
2020 – Karl Jakob Hein
2019 – Erik Sorga
2018 – Rauno Sappinen
2017 – Mattias Käit
2016 – Mattias Käit
2015 – Rauno Sappinen
2014 – Karol Mets
2013 – Marko Meerits
2012 – Henrik Ojamaa
2011 – Marko Meerits
2010 – Sergei Zenjov

 

17-aastane Volkov tegi sel aastal läbimurde naiste koondises, kui kuulus oma debüütmängus juunis algkoosseisu ning käis kokku väljakul seitsmel korral. Aasta alguses esindas ta neljal korral ka neidude U17 koondist ning lõi ühe värava.

Tallinna FC Flora särgis pidas Volkov sel hooajal 30 kohtumist ning lõi aasta peale 14 väravat, millega aitas võistkonnal tulla Eesti meistriks ning teenida Balti liigas hõbemedalid. Lisaks kuulus Volkov põhikoosseisu mõlemas naiste Meistrite liiga kohtumises ning lõi kohtumises Racing Unioniga ka värava.

Traditsiooniliselt valisid parima juuniori kandidaadid naiste koondise peatreenerid, kelle nimetatud mängijate hulgast tegi lõpliku valiku jalgpalliliidu juhatus. Volkovi järel mahtusid esikolmikusse veel Liisa Merisalu ja Emma Treiberg.

Parimat naisjuuniorit tunnustas eriauhinnaga Nike.