Jalgpall

toob sinuni Chanz

2 päeva klubijalgpalli pidupäevani: U19 Eliitliiga Meistriliiga võitja selgitavad Tammeka ja Flora

— FOTO: Kenn Rull

Sel laupäeval, 3. juunil kell 13 selgub A. Le Coq Arenal tänavune U19 Eliitliiga Meistriliiga võitja, kui klubijalgpalli pidupäeval toimuvas finaalis on vastamisi Tartu JK Tammeka ja Tallinna FC Flora, kirjutab jalgpall.ee.

Tammeka näitas U19 Eliitliiga Meistriliiga alagrupiturniiril head minekut: jagu saadi kõigist vastastest, seejuures ka finaali pääsenud Florast. Kindla võiduga pääseti ka finaali, kui poolfinaalis alistati Tallinna FCI Levadia seisuga 2:0. Meeskonna jaoks on tänavune U19 Eliitliiga Meistriliiga finaal ajaloo teine: 2020. aastal võideti otsustavas mängus Legionit ning pea kohale tõsteti võidukarikas.

Tallinna FC Flora pääses U19 Eliitliiga Meistriliiga finaalturniirile tänu alagrupis saavutatud teisele kohale. Alagrupiturniiri ainus kaotus saadi finaali vastaselt Tammekalt, samas on tallinlaste nimel liiga tänavuse hooaja suurim võit: 11:0 oldi üle Tallinna JK Legionist. Poolfinaalmängus JK Tallinna Kalevi vastu jäädi esmalt kaheväravalisse kaotusseisu, ent lõpuminutitel pöörati seis enda võiduks.

Meeskondade selle hooaja omavaheline alagrupimäng lõppes Tammeka 7:1 võiduga. Alagrupiturniiril on kohtutud ka 2021. aasta hooajal, kui lepiti väravateta viiki, ning 2020. aastal, kui tartlased said kirja 4:0 võidu.

Otsustava finaalkohtumise peakohtunik on Denis Nõmm, keda abistavad äärtel Marto Kiisk ja Sander Jürjens. Neljanda kohtunikuna on ametis Martin Altmets. 

Lisaks U19 Eliitliiga Meistriliigale selgitatakse 3. juunil toimuval klubijalgpalli pidupäeval ka naiste ja meeste karikavõitjad. Üritusele tasub kohale tulla varakult: avatud on jalgpalliturg, kust saab osta klubide meeneid, huvilised saavad proovile panna oma löögitäpsuse ja -kiiruse, kohal on maskott siil, lastele toimub meisterdamisnurk ning MyFitness korraldab põneva plank-asendi hoidmise võistluse. Tühjade kõhtude eest kannab hoolt Amps Arena ning päeva jooksul on võimalik Sportland Footballi kauplusest soetada soodushinnaga tooteid.

U19 Eliitliiga Meistriliiga võistlussari alustas 2020. aastal. Tänavu toimub võistlus neljandat korda.

Klubijalgpalli pidupäeva ajakava:

kell 12.00: jalgpallituru avamine, löögitäpsus- ja kiirussein A. le Coq Arena ümbruses
kell 13.00: U19 Eliitliiga Meistriliiga finaal: Tartu JK Tammeka – Tallinna FC Flora
kell 15.00: A. Le Coqi penaltilahing Sportland Arenal
kell 16.00: naiste karikavõistluste finaal: Saku Sporting – Tartu JK Tammeka
kell 19.00: Tipneri karikavõistluste finaal: Tallinna FC Flora – JK Narva Trans

Jalgpall

toob sinuni Chanz