Jalgpall

toob sinuni Chanz

1 PÄEV KODUMÄNGUNI: Eesti – Rootsi EM-valikmängu teenindavad Rumeenia kohtunikud

Mängu peakohtunik Horațiu Mircea Fesnic (keskel) 2017. a Euroopa liiga kohtumises.
Mängu peakohtunik Horațiu Mircea Fesnic (keskel) 2017. a Euroopa liiga kohtumises. — FOTO: Johannes Paul Tamm

Laupäeval, 9. septembril läheb Eesti meeste koondis EM-valikmängus vastamisi Rootsiga. Kohtumise õigusemõistjateks on rumeenlased.

Mängu peakohtunik Horațiu Mircea Fesnicist sai FIFA kategooria kohtunik 2015. aastal. Fesnic on teenindanud EM- ja MM-valikmänge ning kohtumisi nii UEFA Meistrite, Euroopa kui Konverentsiliigas. A. Le Coq Arenal on peakohtunik tegutsenud varemgi – 2017. aastal mõistis Fesnic õigust Euroopa liiga eelringis, kui Tallinna FC Flora läks vastamisi Sloveenia klubi Domžalega. Selles kohtumises käisid praegustest koondislastest väljakul Märten Kuusk, Joonas Tamm ja Martin Miller.

Fesnici abistavad äärtel Valentin Gabriel Avram ja Alexandru Cerei, neljanda kohtunikuna on ametis Sebastian Constantin Coltescu. Mängu videokohtunikud Ovidiu Alin Hategan ja Andrei Florin Chivulete tulevad samuti Rumeeniast.

Eesti ja Rootsi koondised lähevad EM-valikmängus vastamisi 9. septembril kell 19.00 A. Le Coq Arenal. Kohtumise eel avatakse staadioni kõrval festivaliala kell 16 ning seal astub tunniajase programmiga üles ansambel Terminaator, avatud on toitluskoht Amps Arena, VLND Burger ja Peas Out, kohal on ABC Motors ja toimub palju muud huvitavat. Staadioni sissepääsud avatakse 17.00. Koondised alustavad mängueelse soojendusega kell 18.15, hümnid kõlavad kell 18.45 ning kohtunik annab avavile kell 19.00. Mängu esitleb EJLi suurtoetaja Rimi.

Seoses festivaliala ja suure hulga pealtvaatajatega on 9. septembril A. Le Coq Arena ümbruses liiklus oluliselt piiratud. Staadioni parklasse pääseb vaid erilubadega, mistõttu soovitab jalgpalliliit mängule tulla ühistranspordiga, jala või jalgrattaga. Autoga saabuvatel pealtvaatajatel tuleb parkimiseks varuda aega ja leida sobiv koht staadionist kaugemal.

Viimased pääsmed Eesti – Rootsi mängule on müügil Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel ja Piletilevis.

Jalgpall

toob sinuni Chanz