Jalgpall

toob sinuni Chanz

1 PÄEV KODUMÄNGUNI | Eesti – Austria mängu eel esitab hümni Collegium Musicale

— FOTO: Kaupo Kikkas

Eesti meeste koondis võõrustab 16. novembril A. Le Coq Arenal EM-valikmängus Austriat. Mängu eel esitavad hümni tunnustatud Eesti kammerkoori Collegium Musicale lauljad.

2010. aastal alguse saanud koor on oma tegutsemisaastate jooksul andnud rohkelt kontserte nii kodumaal kui üle kogu maailma ning nende repertuaar ulatub vanamuusikast nüüdismuusikani, erilisel kohal on aga Eesti heliloojate looming. Collegium Musicale on kolmel korral pärjatud aasta koori tiitliga.

Koori asutaja ja dirigent on Endrik Üksvärav, kellel on jalgpalliga ka isiklik seos. „Kooli ajal sai seda palju mängitud. Ka siis, kui ma olin juba muusik, osalesin A. Le Coq Arenal ühes matšis, kus oli teisigi muusikuid. Mängisime tipptasemel naisjalgpallurite vastu – see jõulisus oli lihtsalt uskumatu ja palli löödi ka jõuga. Vastas olid meil ikka väga head mängijad,” meenutas Üksvärav.

Juhatades koori, kes on üles astunud mitmetes eri riikides ning esitanud ka nende hümni, on side Eesti omaga Üksvärava sõnul eriline. „Kui teiste riikide hümnidele olen lähenenud täiskasvanuna, siis Eesti hümni kuulsin esimest korda ju päris lapsena ja olen sellega koos kasvanud. See on miski, mis on veres ja on üks nendest asjadest, mille kohta öeldakse, et oskad une pealt.”

Kohtumise eel algavad tegevused kell 17.00: avatakse staadioni sissepääsud, sisegaleriidest saab soetada Eesti koondise fännitooteid ning toitu ja jooki. A. Le Coq Arena nurgatribüünile on üles seatud lava, kus astub tunniajase programmiga üles Tanel Padar. Kell 18.15 alustavad koondised mängueelse soojendusega, kell 18.45 kõlavad hümnid ning kohtunik annab mängule avavile kell 19.00. Eesti – Austria mängu esitleb Admirals.

Pääsmed mängule on saadaval Piletilevis ja Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel.

Jalgpall

toob sinuni Chanz