West Hamil on Wolvesi vastu vaja lõpetada pikk põuaperiood

Talve lõpus kehvas vormis olnud West Ham United läks arvatavasti rõõmuga koroonapausile, kuid sealt naasmine algab vaat et ühe kõige ebameeldivama vastasseisuga. Kodus võetakse vastu Wolverhampton Wanderers, kes Haamrimeestele tavapäraselt väga raske pähkel.

Wolves võitis detsembri alguses tänavuse hooaja esimese omavahelise kohtumise 2:0 ja see tähendab, et West Ham on Huntide vastu nüüd kolm matši järjest kuivale jäänud. Kõik mängud on lõppenud ka Wolverhamptoni võiduga.

West Ham suutis viimati Wolvesile värava lüüa 2016. aastal karikavõistluste kolmandas ringis, kui Nikica Jelavic tasavägise heitluse hilise tabamusega otsustas. Londoni klubi viimast liigaväravat selles vastasseisus tuleb aga otsida nii ammusest ajast kui hooaeg 2010/11, mil 2:0 võiduga lõppenud kohtumises sai sellega hakkama Freddie Sears. Teise lükkas Ronald Zubar enda võrku.

Suurt rõõmu ei pruugi värava ees ka seekord olla. Wolvesi kaitse oli tänavuse hooaja alguses habras, ent vahetult enne koroonapausi võeti end kokku ja viie vooru peale võideldi välja neli puhast paberit. Teiste seas nullisid Nuno Espirito Santo mehed ära Jamie Vardy ja Leicesteri ning liiga paremuselt kuuenda rünnakuga Manchester Unitedi.

West Ham suutis oma viimases kodumängus Southamptoni alistada, kuid Londoni staadionil on David Moyesi meeskonnale kogunenud tänavu juba seitse kaotust, mis on klubi suurim arv koduseid kaotuseid pärast hooajaega 2016/17, mil debüütaasta uuel staadionil lõpetati kaheksa kaotusega.

Moyesi hoolealused on potentsiaali näidanud, ent meeskonna jaoks on tõeliseks Achilleuse kõõluseks osutunud eduseisudest kinni hoidmine. Kodustest kaotustest kaks on tulnud pärast 1:0 löömist ja kokku on West Ham tänavu eduseisust ära andnud 22 punkti, mis liiga halvim näitaja.

Wolverhampton läheb samal ajal 30. vooru kohtumisele peale meeskonnana, kes kaotusseisust enim punkte (21) teeninud.

Pall pannakse Londoni staadionil mängu kell 19.30. Otseülekanne kanalis TV3 Sport ja voogedastusplatvormil Go3 algab kümme minutit varem.

Kommentaarid puuduvad