Turf Mooril ootab ees põnev väravavahtide duell

Järjekordne Premier League’i pühapäev algab intrigeeriva vastasseisuga Turf Mooril, kus Burnley võõrustab Sheffield Unitedit. Omavahel saavad põneva duelli maha pidada tänavuse liigahooaja parimad inglastest väravavahid Nick Pope ja Dean Henderson.

Burnley meeskond naasis koroonapausilt saunaõhtuga Manchesteris, aga see on Sean Dyche’i hoolealuste ainus kaotus viimase kümne vooru peale. Suurepärasele minekule on aluse pannud just Pope, kes nende kohtumiste jooksul koguni seitse korda oma puuri puhtana hoidnud.

28-aastane puurilukk on vägeva seeria toel kerkinud kogu liigas enim puhtaid pabereid (13) korjanud väravavahiks. Meeskondlikus arvestuses on Burnleyst tänavu vaid Liverpool oma värava rohkem kordi puhtana hoidnud (14).

Henderson asub täna jahtima on 12. nullimängu. Manchester Unitedist laenul olev väravavaht pole neid väga palju pärast hooaja jätkumist juurde saanud, kuid seni liiga paremuselt kolmandat tõrjeprotsenti (75%) näidanud mängumees püsib kindlalt Premier League’i Kuldse Kinda heitluses sees.

Koos Hendersoniga oli enne 33. vooru algust 11 nullimängu peal ka Rui Patricio (Wolves) ja Kasper Schmeichel (Leicester). 12 korda olid oma seljataguse puhtana hoidnud Ederson (Man City) ja Alisson (Liverpool), kes tõrjete edukuse osas liiga parim mees (76,9%).

Pope’i ja Hendersoni duellile saab täna otsepildis kaasa elada kanalis TV3 Sport ja veebis Go3 vahendusel. Ülekanne algab kell 13.50.

Kommentaarid puuduvad