Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

TOP 10: Jaanuarikuu olulisemad üleminekud jalgpallis

Jaanuarikuine üleminekuaken Euroopa suurliigades on nüüdseks sulgunud ning nagu ikka, tõi just selle viimane päev Euroopa suurliigades kaasa kõige rohkem märkimisväärseid üleminekuid. Klubivahetusi toimus aga ka juba enne seda – paneme Betsafe’i blogis ritta lõppenud üleminekuakna kümme kõige olulisemat klubivahetust!

10. Robin Gosens: Atalanta → Milano Inter, laen.

Saksamaa koondise äärekaitsja on juba tükk aega olnud Atalanta mänguskeemis väga olulisel kohal ning näitas end laiemale publikule heast küljest ka suvisel EMil. Kuigi tegu on esialgu formaalselt laenuga, on teada, et teatud tingimuste korral peab Inter Gosensi välja ostma ning see stsenaarium näib hetkel olevat ka kõige realistlikum variant. Taaskord Meistrite liigasse pürgiv Atalanta jäi ilma väga heast mehest ning loovutas ta oma otsesele konkurendile.

9. Bruno Guimaraes: Lyon → Newcastle United, 42,1 miljonit eurot.

Brasiilia koondise kaitsev poolkaitsja veetis viimased kaks aastat Prantsusmaa kõrgliigas Lyoni ridades, mängides ennast seal ka Euroopa tõeliste tippklubide radarile. Newcastle United sai sügisel endale pururikkad omanikud ning paljud ootasid ehk seda, et klubi hakkab seepeale endale ostma tõelisi maailma esimese järgu superstaare, kuid reaalsus osutus sümpaatselt mõistlikuks: Premier League’i püsima jäämise nimel heitlev klubi tõi endale hoopis selliseid mängijaid, keda neil tõesti vaja on, mitte lihtsalt kõlavaid nimesid. 24aastane Bruno Guimaraes on hea näide: kuigi tema eest käidi välja päris suur summa, peaks meeskond selle eest saama ka aastateks väga korraliku mängija.

8. Kieran Trippier: Atletico Madrid → Newcastle United, 15 miljonit eurot.

Paljud olid väga üllatunud, kui Inglismaa koondise paremkaitsja Kieran Trippier vabatahtlikult Meistrite liiga kaheksandikfinaalis mängivast Atletico Madridist lahkus, et soe Madrid välja vahetada kõledavõitu Newcastle’i vastu – ja liituda meeskonnaga, mis jääb heal juhul Premier League’i püsima! Oli see siis koduigatsus, rahahimu või midagi muud – igatahes on Trippier nüüd Newcastle’i mees ja klubi jaoks oli see väga magus tõmme – seda enam, et üleminekusumma jäi 31aastase mehe kvaliteeti arvestades päris tagasihoidlikuks.

7. Philippe Coutinho: FC Barcelona → Aston Villa, laen.

Coutinho käekäik on pärast Liverpoolist lahkumist olnud pehmelt öeldes kummaline. Barcelonas ei ole ta kordagi tõeliseks põhitegijaks tõusnud, ent vahepealne laenuperiood Müncheni Bayernis viis ta muuhulgas põhimehena Meistrite liiga võitjaks. Nüüd on Coutinho laenul tagasi Premier League’is, aga mitte mõnes tippmeeskonnas, vaid endise Liverpooli tiimikaaslase Steven Gerrardi juhendatavas Aston Villas. Esimeste mängudega on Coutinho oma taset tõestanud ning võib arvata, et Aston Villa fänne ootab ees väga põnev hooaja teine pool.

6. Dejan Kulusevski: Juventus → Tottenham Hotspur, laen.

21-aastast Rootsi koondise ääremängijat Kulusevskit on aastaid peetud tulevaseks superstaariks, kuid seni pole ta päris otsustavat läbimurret veel suutnud teha. Juventus maksis tema eest juba 2020. aastal Atalantale 35 miljonit eurot, kuid 55 liigamänguga lõi ta Juventuse eest vaid viis väravat ning saadeti nüüd 10 miljoni euro eest Tottenhami laenule. Kulusevskil on aeg ennast nüüd kõrgemal tasemel tõestada – vastasel korral on oht, et suurklubides mängimisest tuleb tal edaspidi suu puhtaks pühkida.

5. Luis Diaz: FC Porto → Liverpool, 45 miljonit eurot.

Kolumblasest vasakäär oli esmalt lähedal Tottenham Hotspuriga liitumisele, kuid eelistas ise alati Liverpooli ning üleminekuakna lõpus jõudsidki klubid omavahelisele kokkuleppele. Porto eest Portugali liigas sel hooajal 18 mänguga lausa 14 väravat löönud 24-aastane Diaz on juba neli aastat ka Kolumbia koondises põhitegijate sekka kuulunud ning Liverpooli kergelt vananevale ründeosakonnale peaks see mees olema väärt täiendus. Jürgen Klopp valib väga hoolikalt, milliseid mehi meeskonda tuua – ning seni on tema käigud reeglina õnnestunud.

4. Pierre-Emerick Aubameyang: Arsenal → FC Barcelona, tasuta.

See oli vaid poolteist aastat tagasi, kui Pierre-Emerick Aubameyang pärast edukat hooaega Arsenaliga pikkade läbirääkimiste järel lepingut pikendama soostus. 2020. aasta suvi oli ühtlasi ka viimane aeg, mil tänaseks 32-aastane Gaboni koondislane Arsenali särgis oma staatusele vääriliselt esines. Uue, pika ja väga tasuva lepingu sõlmimise järel osutus ta varasema iseenda haledaks varjuks. Oli ehk isegi pisut üllatav, et Barcelona ja Xavi seda meest endale tahtsid. Arsenal säästab mehe palga pealt igatahes kümneid miljoneid ning saab olema huvitav näha, kas uues keskkonnas suudab Aubameyang taas õitsele puhkeda.

3. Ferran Torres: Manchester City → FC Barcelona, 55 miljonit eurot.

Hispaania koondise põhitegija Torres siirdus Valencia ridadest suurte ootustega Manchester Citysse 2020. aasta suvel ning naasis nüüd kodumaale, vahetades City välja finantsraskustes FC Barcelona vastu. Tema periood Man Citys ei olnud küll otseselt põrumine või ebaõnnestumine, kuid väga tihedas ja kõrgetasemelises konkurentsis ei saanud Torres nii palju mänguaega, kui oleks soovinud ning saab nüüd end proovile panna Barcelona ridades Xavi käe all.

2. Dušan Vlahović: Fiorentina → Juventus, 81,6 miljonit eurot.

22-aastane serblasest ründaja Vlahović mängis Itaalias Fiorentina ridades juba neljandat hooaega, kuid tõeliselt särama lõi tema talent alles eelmisel hooajal, kui ta Serie A-s 37 mänguga 21 väravat kirja sai. Tänavu suutis ta poole hooaja ja 21 mänguga skoori teha juba 17 korral, millega jagab ta parima väravaküti tiitlit Ciro Immobilega. Vlahovići jahtisid teiste seas ka mitmed teised suurklubid eesotsas Arsenaliga, ent lõpuks sai ta endale Juventus, kellel on parasjagu temasugust väravamasinat väga tarvis, et hooaja teise poolega suurde mängu tagasi tõusta.

1. Christian Eriksen: Milano Inter → Brentford, tasuta.

Suvisel EM-il ai Eriksenist hoobilt maailma üks kuulsamaid sportlaseid. Kopenhaagenis kodupubliku ees keset mängu südamerabanduse saanud Eriksenile elasid kaasa sajad miljonid, kui mitte miljardid inimesed, kellest paljud kartsid kõige halvemat, kuid tänaseks teame, et hoolimata väga tõsisest olukorrast sai kogu juhtum sisuliselt nii õnneliku lõpplahenduse kui võimalik oli. Erikseni elu päästeti, ta pääses ka suurematest tüsistustest, kuid peab ülejäänud elu kandma südamestimulaatorit. Itaalias ei ole tal sellega aga lubatud mängida, mistõttu tegi Milano Inter südamliku žesti ning lubas tal üleminekutasuta endale uus meeskond leida.

Nüüd on Eriksenil uus tööandja olemas – hooaja lõpuni on ta Premier League’i tagumise poole meeskonna Brentfordi mängija. Brentford on Premier League’is sisuliselt Taani suursaatkonnaks – nii peatreener Thomas Frank kui vägagi arvestatav osa mängijatest on samuti taanlased ning jalgpallimaailm ootab juba kannatamatult Erikseni naasmist. Vahepealsed teated on igatahes rääkinud sellest, et mees peaks olema heas vormis ning tema naasmismängust saab kindlasti üks selle aasta kõige meeldejäävamaid jalgpallisündmusi.

Jalgpall

toetab Chanz