Suur miljonite mäng: Leicester ja Manchester United selgitavad omavahel välja Meistrite liigasse jõudja

Inglismaa Premier League’i 28. hooaeg on jõudnud viimase vaatuseni, kui täna peetakse üheaegselt viimase vooru mängud. Neist on kahtlemata kõige põnevam Leicester City ja Manchester Unitedi vaheline kohtumine, kus on mängus Meistrite liiga koht.

Leicester on kogu hooaja vältel olnud Meistrite liiga kohas kinni, kuid seisakujärgne ebaõnnestunud periood on meeskonna enne viimast vooru tõuganud viiendale kohale. Küll on aga sealt veel hea võimalus ülespoole tõusta, sest 62 punkti peal olles kaotab Brendan Rodgersi meeskond kolmandal kohal olevale Unitedile vaid ühe silmaga.

Võitluses on veel kaarte segamas ka Chelsea, kellel sarnaselt Unitedile kirjas 63 punkti ja kes läheb neljanda koha meeskonnana viimases voorus vastamisi Wolverhampton Wanderersiga.

Leicester võib kahetseda lõpusirgel komistamist, ent kõik on jätkuvalt 2016. aasta meisterklubi enda käes – Meistrite liigasse jõudmiseks on vaja United alistada. Lisaks on Rebastel tänu väravatevahele õlekõrs viigi näol, kui Chelsea jääb oma mängus punktideta.

Kaks pääseteed on ka Unitedil: viik kindlustab Meistrite liiga koha, kuid mängu võib kaotada, kui Chelsea’il samamoodi läheb.

Unitedil püsib ka võimalus teenida Meistrite liiga pilet Euroopa liiga võiduga. Seal on Ole Gunnar Solskjaeri meeskond sisuliselt kindlustanud koha veerandfinaalis.

Kindlam oleks aga loomulikult asi teha ära viimase liigavooruga. Tuleks vähem pingeid euromängudeks ja saaks kehvasti alanud hooajast ühe õnnestumise kirja.

Seis enne tänast on Unitedi jaoks lubav. Meeskond pole liigas 13 mängu järjest kaotanud, mis tähistab Solskjaeri treenerikarjääri edukaimat seeriat, ja Punased Kuradid on ka Leicesteri vastu kümme liigamatši ilma kaotuseta (seitse võitu, kolm viiki).

Lõpuks Meistrite liigasse jõudvat klubi ootab magus rahapott. Näiteks alagrupiturniirile jõudmine tõi sel hooajal meeskondadele 15 miljonit eurot, samal ajal kui Euroopa liigas premeeriti sama saavutuse eest klubisid “vaid” 2,75 miljoniga. Suured erinevused on ka seoses järgmiste turniirifaasidega, ainult finaalivõidu eest saab mõlemas sarjas sama suure auhinnaraha, milleks neli miljonit.

Leicesteri ja Manchester Unitedi vaheline põnevuskohtumine on täna kell 17.50 algavas otseülekandes nähtav kanalis TV3 Sport või veebis go3.tv.

Kommentaarid puuduvad