Suur mäng: Tottenham võõrustab 200. Põhja-Londoni derbis Arsenali

Täna leiab aset Premier League’i 35. vooru kõige põnevam vastasseis, kui Tottenham võtab koduplatsil vastu Arsenali. Naabrid Põhja-Londonist kohtuvad läbi aegade 200. korda ja panused on väga suured.

Mõlemad klubid on tänavu oma fännidele suure pettumuse valmistanud, ent viimaste voorudega on veel võimalik oma hooaeg päästa, kui õnnestub lunastada eurosarja pääsemise pilet. Selle saamiseks võib Premier League’is piisata kaheksandana lõpetamisest.

50 punktiga on kaheksandal positsioonil just Arsenal, kes hakkas suureks derbiks ettevalmistusi tegema juba eelmise nädala keskel.

Kui Tottenham kaotas 1:3 Sheffield Unitedile, siis läks Arsenali Facebooki lehele üles postitus tipphetkedega Kahurimeeste eelneva nädalavahetuse karikamängu võidust Sheffieldi üle, mida saatis kommentaar: “Sheffield Unitedit ei ole kerge Bramall Lane’il alistada. Siin on meeldetuletus, kuidas seda tehakse.”

Humoorikas torge ei meeldinud absoluutselt Tottenhami bossile Jose Mourinhole, kes nõelas teravalt vastu, öeldes: “Kui nad oleksid liigatabeli tipus või võitleksid heas vormis olles esineliku koha eest, siis ei naudiks nad teiste probleeme. Teiste probleeme naudid sa ainult siis, kui oled ise ka kehvas seisus. Lõppude lõpuks ütleb see nende kohta hoopis rohkem. Neil pole eriti midagi tähistada, seega kasutavad nad selle tegemiseks igat võimalust.”

Tottenham on kümnendal kohal, vaid punktiga Arsenalist maas, seega on omavahelise mängu võitmine ülitähtis. Eriti Mourinho meeskonna jaoks, kes ei suutnud viimases voorus kehvakese Bournemouthi vastu isegi mitte ühtegi väravaraamidesse läinud lööki kirja saada. Pärast seda polnud Mourinhol muidugi absoluutselt jututuju.

Kaotsi läks hea võimalus enne derbit naabrist ettepoole hüpata, kuna Arsenal ei suutnud kaks päeva varem Leicesteri vastu kolmest punktist kinni hoida.

Otseülekanne 200. Põhja-Londoni derbist algab täna kell 18.20 kanalis TV3 Sport ja see on nähtav ka veebis go3.tv. Arsenal asub tulises vastasseisus otsima oma 83. ja Tottenham enda 65. võitu.

Kommentaarid puuduvad