Vanade rebaste vastasseis: Bruce asub Moyesi vastu harvaesinevat võitu otsima

West Ham Unitedi ellujäämisheitlus jätkub täna võõrsilmänguga heasse hoogu tõusnud Newcastle Unitedi vastu. Kodumeeskonna hea vorm annab peatreenerile Steve Bruce’ile võimaluse unistada harvaesinevast võidust ametivenna David Moyesi vastu. 

Bruce ja Moyes on mõlemad ülikogenud treenerid, kes aastaid erinevate meeskondadega Premier League’i karussellil tiirelnud. Kahe peale kokku on nende nimel enne tänast tervelt 957 Premier League’is juhendatud mängu. Loomulikult on aastate jooksul korduvalt ka omavahel mõõtu võetud ja need heitlused on seni Bruce’i jaoks väga halvasti väljakukkunud.

Endine Manchester Unitedi kapten on võitnud vaid kaks eelnevast 18-st kohtumisest Moyesiga. Šotlane on nendest vastasseisudest saanud kümme võitu ja kuus viiki. Tema viimane allajäämine Bruce’ile oli 2008. aastal Evertoniga Wigan Athleticu vastu.

Võib öelda, et Bruce’il pole varasemalt olnudki piisavalt head meeskonda, kellega Moyesile vastu hakata, aga nüüd tundub lugu olevat teistmoodi. Newcastle edestab West Hami kaheksa punktiga ja meeskond peaks pärast oma esimesi koroonapausijärgseid kohtumisi olema enesekindlust täis.

Harakad on juba aastaid vastaste värava all tagasihoidlikud olnud, aga nüüd on järsku hakatud kõvasti väravaid kõmmutama – nelja mängu keskmine on 2,7 tabamust kohtumise peale. Enne hooajaseisakut lõid Bruce’i mehed vaid 0,9 väravat mängus.

West Ham sai nädala keskel magusa võidu Chelsea üle, ent meeskond pole pärast augustikuud kordagi järjestikustes voorudes võidutsenud. Pärast pausi on Moyesi meeskond löönud vaid 0,5 väravat mängus ning enda seljatagune pole puhtana püsinud alates 1. jaanuarist, mil uus peatreener alustas 4:0 võiduga Bournemouthi üle.

Kumb legendaarsetest treeneritest seekord võidutseb või mängivad meeskonnad omavahel üle seitsme aasta välja esimese viigi, hakkab selguma täna kell 16.05 algavas otseülekandes kanalis TV3 Sport ja voogedastusplatvormil Go3.

Kommentaarid puuduvad