Southampton läheb Watfordi vastu ajalugu tegema

Premier League’i nädalavahetus lõppeb pühapäeval tabeli tagumise osa lahinguga, kus Watford võõrustab Southamptonit. Külalistel on mängus võimalik püstitada muljetavaldav klubi rekord.

Ralph Hasenhüttl on saanud oma mehed kogu hooaja vältel kodust eemal väga hästi mängima ja see on andnud Southamptonile võimaluse võita oma 134-aastase ajaloo jooksul esimest korda ühe hooaja sees vähemalt kaheksa võõrsilmängu.

Pühakute senised ohvrid võõrsilmängudes on olnud Brighton, Sheffield United, Aston Villa, Chelsea, Leicester, Crystal Palace ja Norwich. Meeskond on 62% oma tänavusest punktisaagist (37) teeninud võõrsil, mis on kogu liiga suurim näitaja.

Ent Vicarage Roadil pole alates detsembrist kellelgi kerge olnud. Watford, kes 28 punkti peal olles võitlemas püsimajäämise eest, on koduplatsil viimase kaheksa mängu peale kaotanud vaid korra ja võitude hulgas on nii Liverpooli kui Manchester Unitedi alistamine. Nigel Pearsoni meeskond jagab koos Burnleyga liiga esikohta kodus saavutatud nullimängude osas (7).

Watfordi väravavaht Ben Foster peaks täna olema eriti hakkamist täis. Ta on 37 aasta ja 86 päeva vanuselt kerkimas Premier League’i ajaloo vanimaks mängijaks, kes liigas alustanud 100 järjestikuses mängus. Varasemalt on nii vinge raudmehe seeriani jõudnud 18 mängijat.

Fosteril peaks kindlasti minema paremini, kui mullu samas mängus – Southamptoni ründaja Shane Long püstitas siis Premier League’i kiireima värava rekordi, avades skoori juba 7,69 sekundiga.

Kui kähku seekord St Mary’s staadionil ära lüüakse, kui üldse, saab näha täna kell 18.20 algavas otseülekandes kanalis TV3 Sport või veebist Go3 vahendusel.

Kommentaarid puuduvad