Pikalt välismänge peljanud Brighton on hakanud reisimist nautima

Mitu Premier League’i meeskonda on hooaja lõpuosas justkui ümbersündinud ja mängimas palju paremini kui varem. Nende sekka saab lugeda ka Brighton & Hove Albioni, kes pärast võõrsilmängudes esinenud suuri raskusi järsku hea seeria peal.

Brighton jõudis oma esimese 12 välismänguga vaid kaheksa punktini, aga 36. voorule peale minnes on Graham Potteri meeskonna valduses kogu liiga praegune pikim võõrsilmängude kaotusteta seeria: kodumeeskondi on morjendatud viies järjestikuses mängus (üks võit, neli viiki).

Kui täna õnnestub Brightonil ka Southamptoni vastu kaotust vältida, siis püstitab klubi oma kõigi aegade rekordi kõrgliigas.

Rekordimänguks on hea alus olemas, kuna Southampton on kuulsal kombel juba mitu aastat oma St Mary’s staadionil mänginud väga ebaõnnestunult. Sel hooajal lausa sedavõrd, et veel üks kaotus ja siis saaksid Pühakud omakorda enda uue negatiivse rekordi seoses koduplatsil kaotatud kohtumistega.

Ralph Hasenhüttli meeskond on ühtlasi sel hooajal Inglismaa kõrgliigas ainus, kes korjanud võõrsilt rohkem punkte (28) kui kodus (17). Koduseid võite on kirjas ainult viis ja sellest rohkem suudeti viimati hooajal 2016/17.

Hooaja keskel sidus Hasenhüttl koduseid probleeme publiku poolt mängijatele ülekantavate ootuste ja survega, ent kinniste uste taga peetavateks kohtumisteks ei ole enam vabandusi jäänud. Tühjade tribüünide ees on Southamptoni saldoks seni üks võit ja üks kaotus.

Kohtumine Southampton – Brighton on täna kell 22.05 algavas otseülekandes nähtav kanalis TV3 Sport 2 ja veebis go3.tv.

Kommentaarid puuduvad