Pikalt kaotuseta püsinud Manchester United külastab Brightonit

Inglismaa Premier League’i 32. voor jätkub teisipäeva õhtul, mil nädalavahetusel esiviisikust välja puksitud Manchester United mängib võõrsil Brighton & Hove Albioniga. Meeskond asub pikendama oma viimaste aastate parimat kaotusteta seeriat.

Tänu vahepealsele koroonapausile on märkamatult Unitedi viimasest kaotusest möödunud juba üle viie kuu. Ole Gunnar Solskjaeri mehed ei leidnud viimati vastuseid 22. jaanuaril Burnleyle, kes Old Traffordilt 2:0 võiduga minema jalutas.

Olles nädalavahetusel Inglismaa karikavõistluste veerandfinaalis alistanud Norwichi lisaajal 2:1, on Solskjaeri meeskond istumas 14-mängulise kaotusteta seeria peal, mis on klubi parim pärast Jose Mourinho esimest aastat hooajal 2016/17, mil vahemikus november-jaanuar püsiti järjest kaotuseta 17 mängu.

Seeria on uhke, ent võib arvata, et Unitedi fännidel on praegu siiski seis selline, kus üks silm naerab ja teine nutab. 31 vooru järel teenitud 49 punkti tähistab klubi halvimat saaki pärast hooaega 1990/91 ja selleks, et jõuda oma mulluse punktiarve (66) kordamiseni peab meeskond edaspidi pea ilmeksimatult mängima – võimalikust 21-st on vaja saada 17 silma.

Pausilt hästi välja tulnud Brighton on samal ajal vaid kolme punkti kaugusel enda eelmise hooaja saavutusest (36). Meeskond võis vahepealsel ajal hirmuga vaadata oma järelejäänud mängude kalendrit, aga üks suur on juba uppi löödud (2:1 alistati Arsenal) ja liigasse püsimajäämine on käega katsutav.

Graham Potteri hoolealused lähevad täna kindlasti suure enesekindlusega mängule peale ning head tulemust on soosimas ka ajalugu – kõik senised viis Premier League’i matši nende meeskondade vahel on lõppenud kodumeeskonna võiduga.

Kas ajalooline muster jätkub või suudab United taaskord kaotust vältida, saab vaadata täna kell 22.05 algavas otseülekandes TV3 Sport või Go3 vahendusel.

Kommentaarid puuduvad