Olulises kohtumises lähevad vastamisi Liverpool ja Tottenham Hotspur

Liverpool

11 aastat! Täpselt nii kaua pole suutnud Londoni meeskond Tottenham Hotspur Liverpooli nende koduväljakul Anfieldil alistada.

Tottenham proovib laupäeval selle pika kaotusteseeria murda ning mäng on mõlema meeskonna jaoks väga oluline. Tottenhami peatreener Antonio Conte suutis viimasel kahel visiidil Anfieldile mõlemad mängud viiki mängida.

Kavala itaallase kogemus võib olla Tottenhami parim lootus sel nädalavahetusel, et Liverpooli võiduhoog peatada. Liverpool ja Manchester City on tihedas tiitliheitluses, samal ajal Tottenham proovib pääseda liiga nelja parema sekka, mis annaks neile pääsme järgmise hooaja Meistrite liigasse.

Tottenhami ja Liverpooli mäng jäi esimeses kohtumises viiki seisuga 2:2 ja Spurs ei ole suutnud üheksas järjestikulises mängus, millest Liverpool võitis seitse, kolme punkti saada. Viimane kord, kui Tottenham rivaale alistas, oli 2011. aasta mai ja seisuks jäi 2:0. 

Teisel kohal olev Liverpool on 34 mänguga kogunud 82 punkti ning neid ja Manchester Cityt lahutab ainult üks punkt. Tottenham on 61 punktiga viies ning Londoni Arsenal on 63 punktiga neljas.

Manchester City võõrustab pühapäeval kümnendal kohal olevat Newcastle Unitedit, kes pole kunagi Etihadi staadionil võitu saanud. City alistas oma oponendi esimeses kohtumises 4:0, kuid Newcastle United on Eddie Howe tulekuga märgatavalt paremini mängima hakanud ning võivad City meeskonnale kordades rohkem vastupanu pakkuda. 

Manchester Unitedi lootuskiir, et saadakse nelja parima hulka, on nüüdseks teoreetiliselt väga tuhm. “Punased kuradid” on 36 mänguga kogunud 58 punkti ning neil on ainult kaks mängu veel mängida. United läheb vastamisi üheksandal positsioonil oleva Brightoniga, kes on 35 mänguga kogunud 44 punkti. Esimese omavahelise kohtumise võitis United 2:0.

Londoni Chelsea on hetkel kolmandal positsioonil ning neil on veel võimalus esinelikust välja kukkuda, kuna otsustati eelmises mänguvoorus 18. positsioonil ja väljakukkumistsoonis olevale Evertonile kaotada 1:0. Chelsea võõrustab laupäeval kaheksandal positsioonil olevat Wolverhamptonit, kellega esimene omavaheline mäng jäi 0:0 viiki. Chelsea on hetkel 34 mänguga kogunud endale 66 punkti.

Sel nädalavahetusel kantakse üle üheksat Inglismaa kõrgliiga kohtumist

AJAKAVA:

Laupäev, 7. Mai

16.50 Burnley – Aston Villa (TV3 Sport 3, Go3)

16.50 Chelsea – Wolverhampton Wanderers (TV3 Sport, Go3)

16.50 Crystal Palace – Watford (TV3 Sport Open, Go3)

19.20 Brighton – Manchester United (TV3 Sport, Go3)

21.35 Liverpool – Tottenham Hotspur (TV3 Sport, Go3)

Pühapäev, 8. Mai

15.50 Arsenal – Leeds United (TV3 Sport, Go3)

15.50 Leicester City – Everton (TV3 Sport 2, Go3)

15.50 Norwich – West Ham United (TV3 Sport Open, Go3)

18.20 Manchester City – Newcastle United (TV3 Sport, Go3)