Neutraalsete väljakute vastane Brighton on saanud mitu mõttekaaslast

3sport

Premier League’i koroonapausilt naasmise kuumimaks teemaks on tõusnud neutraalsetel väljakutel edasi mängimine, mis muudaks järelejäänud kohtumiste läbiviimise kõvasti lihtsamaks ja turvalisemaks.

Plaanis on kõigi 92 kohtumise puhul kasutada 8-10 erinevat neutraalset väljakut. Ent see plaan ei sobi kõikidele klubidele. Brighton & Hove Albion ei taha oma kodueelisest kuidagi loobuda ning tegevdirektori Paul Barberi sõnul ei ole lõunaranniku klubi oma võitluses üksi.

“Arvan, et on erinevate tasemetega klubisid, kellel on probleem neutraalsetel väljakutel mängimisega ja ollakse mures õigluse poole pealt,” ütles Barber neljapäeval.

Kui pealtnäha ei tohiks neutraalsetel staadionitel peetavad mängud ühelegi meeskonnale edu anda, siis Barber märgib, et isegi pealtvaatajateta mängides saaks Brighton loota kodueelisele.

“Oleme viimase 4-5 aastaga ehitanud treeningkeskuse, kulutades kümneid miljoneid naelu selleks, et jäljendada staadioni tingimusi nii palju kui võimalik,” lisas Barber, kelle sõnul on Brightoni treeningväljakud viidud nii suuruselt kui murukvaliteedilt Amexi staadioniga võrreldavasse seisu.

Üheksa vooru enne hooaja lõppu kahe punktiga väljakukkumistsooni kohal oleval Brightonil on eelpool mainitud koduseid eeliseid hädasti vaja, kuna meeskonna viimaste kodumängude sekka kuuluvad kohtumised nii Arsenali, Manchester United, Liverpooli kui Manchester Cityga.

Üks peamisi neutraalsete väljakute vastaseid olevat ka Aston Villa, kes jõudis enne liiga pausile minekut ära mängida vaid 13 kodumängu. Brightonile kogunes neid 14, samal ajal kui pooled meeskondadest suutsid ära pidada 15 kodumängu. Võib arvata, et see ebavõrdsus tekitab olukorras samuti pingeid.

Kommentaarid puuduvad