Manchester United ei saa oma imelast enam ahelates hoida

Premier League’i 35. voor lõppeb täna õhtul Old Traffordil, kus Manchester United võõrustab Southamptonit. Lõunaranniku klubi peab hakkama peatama hirmsas hoos olevat ründeliini, kuhu kuulub teiste seas vaid 18-aastane Mason Greenwood.

Unitedist sai eelmise neljapäeva 3:0 võiduga Aston Villa üle Premier League’i ajaloos esimene meeskond, kes järjepanu neli vastast vähemalt kolme väravaga alistanud. Greenwood on väravani jõudnud viimases kolmes mängus ja sellega on noor ründeäss hakanud peatreeneri Ole Gunnar Solskjaeri meeskonnavalikut dikteerima.

“Väravaid löövaid mängijaid ei saa koosseisust välja jätta,” märkis norralane pärast Villa alistamist.

Greenwood tõusis neljandaks mängijaks, kes 18-aastaselt või nooremalt Premier League’is kolmes mängus järjest tabamuseni jõudnud. Mitte ühelgi pole õnnestunud oma väravateseeriat nelja matši peale viia ja see annab Bradfordis sündinud mängumehele täna võimaluse ajalugu teha.

Lisaks jätkub Greenwoodil jaht Unitedi teismeliste rekordile. Olles tänavu kõikide sarjade peale 16 väravat löönud, on Greenwoodil puudu vaid kaks tabamust ületamaks praegune rekord, mida jagavad 17 kolliga George Best, Brian Kidd ja Wayne Rooney.

Jalgpalli üheks kõige potentsiaalikamaks teismeliseks hinnatud noorukil on kogu maailm jalge ees. “See, kui kaugele ta jõuab, sõltub vaid temast endast,” lisas Solskjaer neljapäeval.

Kuidas Greenwoodi rekordijaht kulgeb, saab näha täna kell 21.55 algavas otseülekandes kanalis TV3 Sport või veebis go3.tv.

Kommentaarid puuduvad