Manchester City hakkab ründama oma iidvana rekordit

Nädala alguses oma eurosarjade keelust vabanenud Manchester City on täna tagasi murul, kui ees ootab kodune kohtumine Bournemouthiga. Külalistel on ees väga raske õhtupoolik, kuna City on alates hooaja jätkumisest koduväljakul kõvasti võimutsenud.

City naasis pausilt Arsenali vastu saadud 3:0 võiduga ja järjepanu on veel suurelt triumfeeritud Burnley, Liverpooli ja Newcastle’i üle. Kuna Pep Guardiola meeskond võitis ka enne hooajaseisakut oma viimase kodumängu 2:0 West Hami vastu, siis on Cityl käsil hämmastav seeria: viis koduvõitu järjest, koguskooriga 19:0.

Suurepärane hoog annab Cityle võimaluse minna väga vana klubi rekordi järgi. Meeskond suutis viimati 1902. aastal (!) kodus võita kuus järjestikust matši ilma ühtegi väravat laskmata.

Hooajal 1901/1902 selgitati 14. korda välja Inglismaa meister – selleks sai Sunderland – ja ehkki City võinuks oma fantastilise koduvormiga samuti medalikonkurentsis olla, siis toona kukuti kõrgliigast hoopis välja.

Bournemouthis olid tol ajal ka juba jalgpalliasjad käima lükatud. Klubi asutati 1899. aastal, kuigi tõsiste mängudeni jõudmiseni läks veel väga pikalt aega. Nüüd on käsil klubi ajaloo üldse kõige tähtsamad kohtumised, kui meeskond üritab oma Premier League’i kohast kinni hoida.

Viimasest kahest voorust tulnud neli punkti on Eddie Howe hoolealustele lootust andnud, ent pääsetee on jätkuvalt keerukas. Bournemouth, kes on Cityle seni kaotanud kõik üheksa Premier League’i matši, jääb esimestest ellujääjatest kolme punkti kaugusele ning lisaks on konkurentidel parem väravatevahe, mis mõjub justkui ühe lisapunktina.

Väravatega on halvasti läinud ka eelnevates mängudes City vastu. Manchesteri klubi on oma üheksa võidu jooksul löönud 28 väravat ja endale lasknud vaid neli.

Man City ja Bournemouthi heitlusele on täna võimalik otsepildis kaasa elada kell 19.50 algavas ülekandes kanalis TV3 Sport või veebis go3.tv.

Kommentaarid puuduvad