Man City asub pärast šokk-kaotust uuesti võidurada otsima

Läinud nädalavahetus lõppes Premier League’is tõelise üllatuspommiga, kui Southamptoni täielikult üle mänginud Manchester City ei suutnud lüüa mitte ühtegi väravat ja kaotas mängu. Nüüd hakatakse võidurada uuesti otsima Newcastle Unitedi vastu.

City sai pühapäeval Che Adamsi imeväravast hooaja üheksanda kaotuse, mis tähendab, et tänavusel hooajal on rohkem lüüasaamisi kirjas vaid 13 meeskonnal. Pep Guardiola oli juba kaotanud ühel hooajal rohkem mänge kui kunagi varem ning ebaõnnestumine St. Mary’s staadionil tõi talle ka karjääri esimese kolmemängulise kaotusteseeria võõrsil peetud kohtumistes.

“Me mängisime rohkem kui hästi, aga sellest ei piisa mängude võitmiseks,” tõdes Guardiola, kelle karjääri võiduprotsent on kõikide kõrgliigamängude peale üle 75%.

Selle lausega saab hästi kokku võtta kogu City hooaja. Guardiola kiidab peaaegu iga kohtumise järel omade esitust, ent ilus mäng ei too alati võidupunkte. Cityl oli juba enne 33. vooru kohtumist tänavu kaotusi rohkem, kui eelneva kahe aasta peale kokku ning samuti oli ühe hooajaga ära antud sama arv punkte, mis tiitlivõitude aastatel.

Ärakukkumise põhjust on isegi nii edukal treeneril raske leida, sest City on sel hooajal selgelt enim väravavõimalusi loonud meeskond ja kaitses on ka pealtnäha kord majas – enda väravale lubatakse kõige vähem pealelööke. Võrreldes Liverpooliga, kes tiitliga plehku pani, on City lasknud enda väravale 59 pealelööki vähem, kuid sisse on läinud üheksa palli rohkem.

Varasemalt kümne hooaja jooksul vaid kaks korda liigatiitlist ilma jäänud Guardiola pole võitjale rohkem kui 15 punktiga alla jäänud. Newcastle’it võõrustatakse täna 23-punktilise miinuse peal olles.

Vaata Man City heitlust Newcastle’iga kell 19.50 kanalis TV3 Sport või veebist Go3 vahendusel.

Kommentaarid puuduvad