Maailma kõige väärtuslikumad jalgpallurid: TOP10 kubiseb Premier League’i ässadest, tipus Mbappe

Jalgpalli statistilisele analüüsile keskenduv uurimisrühm CIES Football Observatory avaldas selle nädala alguses nimekirja maailma kõige väärtuslikumatest jalgpalluritest. Kõige hinnalisemaks on nimetatud Kylian Mbappe, kellele järgnevad mitmed Premier League’i mängijad.

PSG tähtründaja, kellel klubi särgis 120 mänguga löödud 90 väravat, on ainus, kelle praegune oletatav turuväärtus ületab 200 miljonit eurot. 259,2 miljonit väärt prantslasele järgneb Raheem Sterling, kelle väärtuseks on hinnatud 194,7 miljonit eurot. Sterling on nimekirjas üks viiest esikümnesse platseerunud inglasest. Inglismaa kõrgliigast on TOP10 hulgas kokku kuus mängijat.

Lionel Messi ja Cristiano Ronaldo väärtus on vanuse lisandudes kõva põntsu saanud ning see tähendab, et maailma parimad jalgpallurid jäävad edetabeli tipust kaugele. Argentiinlane, kelle puhul on uurimisrühm arvestanud ka tõsiasjaga, et tal on vaid üks aasta lepingust järel, istub 22. kohal (100,1 miljonit) ja Ronaldo on arvestuses 70. (62,8 miljonit).

Viiele tippliigale keskenduva uuringu tulemustega saab lähemalt tutvuda CIES-i kodulehel.

Kommentaarid puuduvad