Maailma kalleimal väravavahil tuleb suur tõestamise koht

Premier League’i 35. vooru kohtumises jätkavad Sheffield United ja Chelsea oma eurokohtade unistuse poole pürgimist omavahelise heitlusega. Londoni klubi on palju väravaid löönud, ent väravavahi Kepa Arrizabalaga ebakindlate esituste tõttu pole Meistrite liiga koht endiselt kindlustatud.

Kuna Chelsea läheb täna vastamisi liiga ühe parima puuriluku Dean Hendersoniga, siis võib öelda, et Kepa jaoks on käes suur tõestamise hetk. Maailma kalleim väravavaht peab keerukas kohtumises näitama, et on oma 80 miljoni euro suurust hinnalipikut ikkagi väärt. Seni pole ta seda suutnud teha.

Athletic Bilbaost hangitud puurilukk tegi mullu hea debüüthooaja Inglismaal, kui hoidis Premier League’is paremuselt kolmanda mehena 14 korda oma puuri puhtana ja aitas Chelsea’il võita Euroopa liiga, kuid tänavu alustas Kepa ebakindlalt ning selle järel on 25-aastane bask pidanud pea iganädalaselt vastaste löökide kõrval tõrjuma ka kriitikat.

“Kepal on väga suured raskused üks-ühe vastu olukordades ja lähedalt tulnud peaga sooritatud löökidega,” kommenteeris jaanuaris John Harrison, kes tegeleb põhjalikult väravavahtide esituste analüüsimisega

Goalkeeping Intelligence lehel õppejõuna tegutsev Harrison tõi ka välja, et Kepal on ebakorrektne käte väljasirutamise tehnika, mis raskendab tal lähilöökide tõrjumist.

Hispaania koondislasel ongi tõrjetöö sel hooajal väga halvasti välja tulnud. Tema tõrjete efektiivsuseks on vaid 54,4%, samas kui enamus teiste meeskondade esikinnastest on vähemalt 65% peal. Hendersonil on tõrjed olnud isegi 75,2%, mis üks liiga parimatest näitajatest.

Sitke Sheffieldi alistamiseks on Chelsea’il kindlasti vaja Kepa poolt head esitust ja tippvormis ametivenna üle mängimine võiks talle anda enne hooaja viimaseid matše hädavajaliku tõuke enesekindlusele.

Põnevusmäng liigatabeli seitsmenda ja kolmanda meeskonna vahel on täna kell 19.20 otsepildis nähtav kanalis TV3 Sport ja veebis go3.tv.

Kommentaarid puuduvad