Liverpoolil on vaja lõpetada pikale veninud võõrsilmängude põud

Liverpooli meeskond on tänavu Premier League’is täielikult domineerinud, ent hooaja lõpule lähenes on meeskonna mängumootorisse mõned liivaterad siiski tekkinud. Jürgen Kloppile on hakanud suurt peavalu valmistama kodust eemal peetavad kohtumised.

Pärast pühapäevast 2:0 üleolekut Aston Villa vastu on Liverpool tänaseks võitnud 24 järjestikust kodumängu, ent võõrsil ollakse kolm liigakohtumist ilma võiduta. Seejuures pole tänavuse hooaja valitseja nendes mängudes isegi mitte ühtegi väravat löönud.

Kui panna patta veel mängud teistest sarjades, siis on ‘pool uskumatul kombel isegi viis mängu ning täpsemalt seitse tundi ja 42 minutit võõrsil kuival olnud. Meeskond pole kuus võõrsilmängu jutti nulli peale jäänud alates aastast 1992.

Pikk põud tuleb täna Brighton & Hove Albioni vastu kindlasti murda, et hoida lootusi erinevate rekordite murdmisest. Premier League’i tippmarkide ületamise kõrval on Liverpoolil võimalus sel hooajal tõusta ka üldse läbi aegade kõige edukamaks meeskonnaks Euroopa tippliigades. Kõik järelejäänud viis mängu tuleb võita, et ületada Juventuse 2013/14 hooaja punktisaak (102).

Brightonil on veidi väiksem sihtmärk ees. 36 punkti peal olles on meeskond korranud enda mullust punktisaaki ja see annab võimaluse mängida oma uue rekordi peale. Lõunaranniku klubi lõi tunamullu oma esimesel Premier League’i hooajal ukse lahti 40 punktiga.

Kas Liverpooli mängijad on oma väravalöömissaapad uuesti üles leidnud, saab näha täna kell 22.05 algavas otseülekandes kanalis TV3 Sport või veebis Go3 vahendusel.

Kommentaarid puuduvad