Liverpooli imeseeria lõpetanud Burnley läheb hundijahile

Hooaja lõpule lähenedes vastupidiselt kõikidele ootustele Euroopa kohtade konkurentsis olev Burnley saab oma võimalusi kolmapäeval veelgi parandada, kui Premier League’i 36. voorus võetakse vastu Wolverhampton Wanderers, kellel tabelis vaid viis silma rohkem.

Kuna Manchester City Euroopa keeld tühistati, siis jäi Premier League’i tabelis seis eurokohtadega kitsamaks, ent viimane kuldne pilet – kuues koht, mis kuulub praegu just 55 punkti peal olevale Wolvesile – on Burnley jaoks täiesti püütav. Nii nagu on ka paar hooaega tagasi püstitatud klubi rekord 54 punkti. Ometi ei tohiks Sean Dyche’i meeskond sedavõrd heas seisus olla.

Burnley alustas oma neljandat järjestikust kõrgliiga hooaega väga vaevaliselt, kui enne aastavahetust oli kirjas juba kümme kaotust, kuid pärast uue kalendri tulekut on neid juurde kogunenud vaid kolm. Seda olukorras, kus meeskonna koosseisu on tugevalt räsinud nii vigastused kui koroonakriisist põhjustatud probleemid.

Kuigi tundub, et suureks negatiivseks faktoriks peavad seda kõik teised peale kultustreeneri enda. “Mõned otsivad vabandusi, aga meie oleme alati rõhutanud, et vabandusi pole. See on meie ees olev väljakutse ja minu mängijate grupis pead sa olema pühendunud eesmärgile ja andma endast kõik,” rääkis Dyche enne eelmise vooru matši Liverpooliga.

Dyche’i mehed läksid ja andsidki laupäeval endast kõik, kui Burnleyst sai sel hooajal esimene meeskond, keda Liverpool pole koduses liigamängus alistanud. Koos sellega katkes Punaste 24-mänguline koduvõitude seeria, mis kogu Inglismaa kõrgliiga ajaloo pikim.

Nõudlik treener omadel kindlasti loorberitele puhkama ei luba jääda. Kolme head esitust on veel vaja, et Premier League’i ühe väikseima eelarvega klubi teeniks oma ajaloo neljanda eurokoha.

Vaata suurte panustega mängu Burnley ja Wolverhamptoni vahel täna kell 19.50 algavas otseülekandes kanalis TV3 Sport 2 või veebis go3.tv.

Kommentaarid puuduvad