Kodueelise nimel kõvasti võidelnud Brighton võõrustab Arsenali

Brighton & Hove Albion lööb oma liigahooaja uuesti lahti mänguga, kus on võimalus teha klubi ajalugu. Mitte kunagi varem pole lõunaranniku klubi Arsenali vastu liigas duublit teinud ning seda saab üritada koduplatsil, mille kasutamise õiguse eest kõvasti võideldi.

Premier League’i hooaja jätkumine tundus vahepeal olevat tõsise löögi all, kui Brighton oli nende meeskondade eesotsas, kes ei soovinud asjadega ilma kodumängudeta edasi minna. Lõpuks siiski jõuti otsuseni pidada enamus kohtumistest ikkagi tavapärastel staadionitel ja nüüd peab Brighton näitama, et võitlus polnud ilmaasjata.

Senise hooaja jooksul on Graham Potteri meeskond oma 29-st punktist 18 kodusel Amexil teeninud. Kuna vastu tuleb meeskond, kes juba mitmendat aastat kodust eemal mängimisega hädas on, siis võib väljakukkumistsoonile ohtlikult lähedale jõudnud Brighton end enne tänast mängu üsna hästi tunda.

Arsenal, kes taaskäivitas oma hooaja kolmapäeval 0:3 kaotusega Manchester Cityle, on tänavu võitnud vaid kaks võõrsilmängu. Meeskond teenis viimati võõrsilt rohkem võite kui kaotusi hooajal 2016/17. Kahurimehed on ka Brightoni vastu võõrsil võiduta neli mängu (üks viik, kolm kaotust).

Seekord tuleb harva võõrsilvõitu üritata ka auklikuks jäänud kaitseliiniga. City vastu sai varakult vigastada Pablo Mari ning teda asendama saabunud David Luiz korjas endale punase kaardiga kahemängulise keelu. Kuigi väravavaht Bernd Leno, kes olnud liiga üks enim tõrjeid teinud puurilukk, pole nagunii eriti tuge oma kaitsjatelt kogu hooaja jooksul saanud.

“Sellel on kindel põhjus, miks 29-st mängust on tulnud vaid üheksa võitu. Viimase viie-kuue aasta jooksul on Arsenali kaitse olnud kehv, mitte keskpärane, aga kehv,” põrutas endine Arsenali ründaja Charlie Nicholas meeskonna seisu kommenteerides. “Mulle ei mahu pähe, kuidas meeskond on lasknud sellel nii kaua kesta.”

Kui kaitse lekib, on vaja rohkem tuge rünnakult. Klubiga uue lepingu osas vägikaigast vedav Pierre-Emerick Aubameyang on jahtimas oma 50. Premier League’i väravat. Laupäevane matš saab olema tema 77. mäng. Arsenali eest on kõige kiiremini poolesaja Premier League’i väravani jõudnud legendaarne Thierry Henry, kes vajas selleks 83 mängu.

Kuidas asjad Amexil lahenevad, saab näha täna kell 16.50 algavas otseülekandes TV3 Sport kanalil ja voogedastusplatvormil Go3.

Kommentaarid puuduvad