King Power staadionil peetakse ootamatu põnevusmäng

Kui keegi oleks eelmisel suvel teatanud, et Premier League’i 36. voorus peetakse Leicester City ja Sheffield Unitedi vahel ülioluline kohtumine, kus mõlemal kaalul lootused jõuda järgmiseks hooajaks eurosarja, siis oleks see isik arvatavasti hullumajja saadetud. Ometi oleme me sellisesse olukorda sattunud.

Eelmisel kevadel Claude Puelilt tüüri üle võtnud Brendan Rodgers pani Jamie Vardy uuesti väravaid lööma ja koos sellega Leicesteri taas võidult võidule sammuma. Rebased olid ainsad, kes tänavuse hooaja esimeses pooles Liverpooli ja Manchester City supertiimidega sammu suutsid hoida ning üks hetk võideti liigas lausa kaheksa mängu järjest.

Hooaja teine osa on meeskonnal ebaõnnestunud, kuid jätkuvalt hoitakse kinni esineliku kohast, mis tooks järgmisel hooajal King Power staadionile mängima Meistrite liiga meeskonnad. Rodgersi meeskond pole juba alates septembri keskpaigast neljandast kohast allpool olnud.

Sheffield Unitedist võiks täitsa filmi vändata. Alles kolm aastat tagasi mängis meeskond Inglismaa tugevuselt kolmandas liigas ja tõusmine tagasi Premier League’i, kus viimati oldi hooajal 2006/07, tundus väga kauge unistusena. Siis tuli aga peatreeneriks Chris Wilder, kes pani oma meeskonna keskkaitsjad mängima nagu ründavad ääred, ning nagu võluväel oli United järsku eliitseltskonnas tagasi.

Erinevalt varasematest Premier League’i hooaegadest ja ole Sheffield tulnud liigasse ka niisama mängima ja statistirolli täitma. Istudes viie punkti kaugusel Leicesterist, on ka Wilderi hoolealustel võimalus unistada Meistrite liigast. Eriti olukorras, kus meeskond on viimasest võimalikust 12-st punktist teeninud kümme.

Põnevusheitlus Leicesteri ja Sheffieldi vahel on täna kell 19.50 algavas otseülekandes nähtav kanalis TV3 Sport või veebis go3.tv.

Kommentaarid puuduvad