Kas City poolt häbistatud Liverpool elab end Aston Villa peal välja?

Liverpooli elu Premier League’i võitjana algas sel nädalal ootamatult suure kaotusega Manchester City vastu. See on kohutav uudis püsimajäämise eest võitleva Aston Villa jaoks, kes kurjaks aetud meeskonna vastu täna kuidagi hakkama peab saama.

Villal tulevad üldse rasked päevad, kuna pärast Anfieldil käimist ootab ees kohtumine Manchester Unitedi vastu. Meeskond pole kaheksa vooru võidurõõmu maitsta saanud ja tundub väga kahtlane, kas seda õnnestub üldse enne ülejärgmist vooru mekkida.

Liverpool on Villa vastu liigas saanud neli järjestikust võitu koguskooriga 13:3 ja meeskond asub jahtima oma 23. järjestikust kodust triumfi Premier League’is.

Punastel on jäänud mängida vaid liiga rekordite nimel, aga peatreener Jürgen Klopp on lubanud, et kasutab hooaja lõpuni oma parimat võimalikku koosseisu. Noormängijad peavad oma võimalused ise välja võitlema. “Me ei anna Premier League’i mänge jõulukingitustena välja,” teatas sakslane oma mängueelsel pressikonverentsil.

Villa suutis tänavu detsembris liigakarika kohtumises Liverpooli noorukid kergelt 5:0 alistada, seega oleks peatreener Dean Smith arvatavasti vastase nõrgendatud koosseisu peale käsi hõõrunud, aga põhisatsi vastu saab kindlasti ülimalt keeruline olema.

Smithi meeskond võtab Anfieldile kaasa ka mitu nukrat seeriat. Villa on oma viimasest 34-st võõrsilmängust Premier League’is võitnud vaid kaks ja meeskond pole kõrgliigas 23 mängu järjest kodust eemal oma puuri puhtana hoidnud. Lisaks on Birminghami klubi võõrsil alates 2000. aastast võiduta meeskondade vastu, kes mängupäeval olnud tabeli tipus.

Liverpooli esimene Anfieldil mängitav kohtumine Premier League’i võitjana lüüakse lahti täna kell 18.30. Otseülekanne mängust algab kanalis TV3 Sport ja voogedastusplatvormil Go3 kümme minutit varem.

Kommentaarid puuduvad