Kas Carlo Ancelotti suudab viimaks Evertonile Tottenhami vastu võidu välja võluda?

Premier League’i 33. voor lõppeb täna järjekordse põneva treenerite duelliga, mil omavahel kohtuvad kaks korda Meistrite liiga ja kolm korda Premier League’i võitnud Jose Mourinho ning kolmekordne Meistrite liiga võitja ja 2010. aastal Inglismaal duubli teinud Carlo Ancelotti.

Vastasseisule lisab rohkelt vürtsi veel tõsiasi, et meeskonnad on liigatabelis praktiliselt kaelakuti koos – Mourinho Tottenham 45 punktiga 10. kohal ja Ancelotti Everton 44 silmaga 11. positsioonil.

Pärast neljapäevast 1:3 allajäämist Sheffield Unitedile on Tottenham Meistrite liiga koha konkurentsist kaugele jäänud, kuid midagi pole veel otsustatud. Samuti tahab end Euroopa jalgpalli eliidi sekka murda Everton.

“Ma tahan, et klubi heitleks taas Meistrite liiga kohtade eest. Carlo Ancelotti ei pannud lepingule allkirja selleks, et olla klubiga tabeli keskel,” räägib Evertoni kapten Seamus Coleman värskes Guardiani intervjuus.

“Peame juurutama endale suhtumise, mille kohaselt loodame alati mänge võita. Arvan, et esmaspäev näitab selle kohta palju.”

Võidud ja mängud Tottenhamiga ei ole asjad, millega Everton on harjunud. Meeskond suutis Spursi Premier League’is viimati alistada 2012. aasta detsembris, kui veel David Moyes oli peatreener. Pärast seda on mitmed treenerid üritanud, aga seitsmest viigist pole enamat tulnud. Nüüd on Ancelotti ülesanne seda muuta.

Itaallane on varasemalt Mourinhoga kokku läinud viis korda. Neist kohtumistest on talle tulnud kaks võitu ja kolm kaotust.

Täna kolmanda triumfi saavutamine tähendaks ühtlasi seda, et kogu Premier League’i ajaloo peale alistaks Everton võõrsil Tottenhami alles neljandat korda. Senised ainsad võidud 16 kaotuse ja kaheksa viigi kõrval tulid järjestikustel hooaegadel aastatel 2007-2009.

Milliseks supertreenerite lahing kujuneb, saab näha täna kell 21.55 otseülekandes kanalis TV3 Sport või veebis go3.tv.

Kommentaarid puuduvad