Järjekordsest treenerist vabanenud Watford seisab silmitsi oma suurima luupainajaga

Premier League’i ellujäämisheitluses on pinged haripunkti jõudnud ning üks klubi on viimases hädas võtnud vastu kõige meeleheitlikuma ürituse – treenerivahetuse. Watford vabanes pühapäeval Nigel Pearsonist ning alustab nüüd oma lõpuspurti üliraske kohtumisega.

Watford, kelle ajutiseks peatreeneriks on määratud senine U-23 meeskonna juhendaja Hayden Mullins, võõrustab täna eelviimase vooru mängus Manchester Cityt.

Kuna Pep Guardiola meeskond on oma viimasest kuuest võõrsilmängust kaotanud neli, siis tundub olevat käes parim aeg, mil supertiimiga vastamisi minna, ent Watfordil on mängudest Cityga mitmed kohutavad kogemused.

Mõni nõrganärvilisem mängija võib tänase päevani näha õudusunenägusid sellest, kuidas mullune Inglismaa karikafinaal kaotati Cityle 0:6. Või sellest, kuidas 2017. aasta septembris tuli sama skooriga klubi ajaloo kõige suurem kodune kaotus. Või äkki hoopis sellest, mis toimus tänavuses esimeses vastasseisus, kui 0:8 skooriga läks kirja üldse Watfordi kõige kohutavam kaotus liigamängude raames.

Mitmed saunaõhtud tähendavad, et City on Watfordi alistanud 12 järjestikuses mängus koguskooriga 46:6!

Nüüd peab Mullins vaid paaripäevase ette teatamisega välja mõtlema, kuidas seisud selles vastasseisus ümber pöörata. Kui see ei õnnestu, siis on tal väga raske Watfordi liigast väljakukkumisest päästa.

Pearson tundus sellega olevat õigel teel, kui meeskond võitis tema ajal 35% mängudest ja kogus keskmiselt 1,25 punkti – mõlemad on klubi ajaloo parimad näitajad ühe peatreeneri poolt Premier League’is -, kuid reedene 1:3 lüüasaamine West Hami vastu olevat lõppenud tema ja klubi omaniku Gino Pozzo vahelise konfliktiga, mis tegi koos jätkamise võimatuks.

Watfordist sai liiga ajaloos esimene klubi, kes ühel hooajal vallandanud kolm peatreenerit.

“Jalgpallis jõuad üks aeg punkti, kus miski sind enam ei üllata, aga pean tunnistama, et see üllatas mind,” kommenteeris Pearsoni lahkumist Watfordi kapten Troy Deeney.

Emotsionaalsed otsused klubi juhtkonna poolt pole Watfordis midagi uut. Meeskond võitles kuulsal kombel mõned aastad tagasi endale uuesti Premier League’i koha välja nii, et hooaja jooksul käis tüüri juurest läbi isegi neli erinevat treenerit. Samuti väärib märkimist, et 2010. aastal klubiga liitunud Deeney on tänaseks kokku mänginud 13 erineva peatreeneri juhendamisel.

Ka Mullins on meeskonna eesotsas paar mängu juba kirja saanud, kui tema käe all tulid läinud detsembris 0:2 kaotus Leicesteri vastu ja 0:0 viik Crystal Palace’iga. Nüüd oleks hirmsasti vaja esimest võitu – kas täna või pühapäeval Arsenali vastu.

Watford – Manchester City kohtumine on täna kell 19.50 algavas otseülekandes nähtav kanalis TV3 Sport või veebis go3.tv.

Kommentaarid puuduvad