Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Inglismaa kõrgliiga tiitlijaht: Kes tuleb meistriks – Arsenal, Liverpool või City?

Jürgen Klopp ja Pep Guardiola
Jürgen Klopp ja Pep Guardiola — FOTO: Scanpix

Pärast pühapäevast Anfieldil toimunud Liverpooli ja Manchester City vahelise viigi draamat on õige aeg teha kokkuvõte põnevast tiitliralli heitlusest kuna lõpuni on jäänud alles vaid kümme vooru.

Esmakordselt pärast 2014. aastat lahutab esikolmikut pärast 28 mängitud mängu vaid üks punkt. Nii City, Liverpool kui ka Arsenal ei naase Inglismaa kõrgliigas nüüd platsile täpselt kolm nädalat kuna tulemas on FA karikasarja kohtumised ning koondisepaus.

Kui karikasarja kohtumised ning koondisepaus on peetud tuleb Liverpoolil mängida Anfieldil Brightoniga ning Manchester City võõrustab pühapäeval, 31. märtsil Londoni Arsenali Etihadil.

Praegune tabeliseis:

Standings provided by Sofascore

Liverpooli viimased kümme mängu: Brighton(K), Sheffield United(K), Manchester United(V), Crystal Palace(K), Fulham(V), West Ham(V), Tottenham(K), Aston Villa(V), Wolves(K). Kalendrisse on veel märkimata jäänud, millal toimub mäng Evertoniga(V).

Manchester City viimased kümme mängu: Londoni Arsenal(K), Aston Villa(K), Crystal Palace(V), Luton(K), Tottenham(V), Nottingham Forrest(V), Wolves(K), Fulham(V), West Ham(K). Kalendrisse on veel märkimata jäänud, millal toimub mäng Brightoniga(V).

Londoni Arsenali viimased kümme mängu: Manchester City(V), Luton(K), Brighton(V), Aston Villa(K), Wolves(V), Tottenham(V), Bournemouth(K), Manchester United(V), Everton(K). Kalendrisse on veel märkimata jäänud, millal toimub mäng Chelseaga(K).

Kodus (K) - Võõrsil (V) *

Pep Guardiola City meeskond on tõusvas vormis pärast jõule. Alates detsembris saadud 1:0 kaotusest Aston Villa vastu on neil 13 liigamängust 10 võitu. Guardiola ja City jahivad rekordilist neljandat järjestikust kõrgliiga tiitlit.

Mis puutub Liverpooli, siis 4. veebruaril saadud 3:1 kaotus Arsenalilt jääb 2024. aastal nene ainsaks liigakaotuseks. Jürgen Kloppi meeskonnal on veel vaja mahutada reis oma tihedassa ajakavva Goodison Parki, Merseyside'i derbiks.

Arsenal on olnud samal ajal uskumatus hoos. Alates veebruarist on löödud Inglismaa kõrgliigas 26 väravat kuue mänguga ning endale lastud kõigest lüüa vaid kolm.

Kuulus programm OPTA, siiski Londoni Arsenali tšempioniks hetkel ei ennusta, vaid neile jääb nende andmete järgi kolmas koht ning 83 punkti. Teiseks tuleb oma viimasel aastal Jürgen Klopp programmi järgi 85 punktiga ning tšempioniks ning ajalugu teeb Guardiola võistkond Manchester City, 86 punktiga. Õnneks on tegemist kõigest programmiga ning väljakul tihtipeale juhtuvad täiesti teistsugused sündmused.

Jalgpall

toetab Chanz