Inglismaa kõrgliiga ajaloos enim kordi toimunud vastasseis saab uue peatüki

Neljapäevane Evertoni ja Aston Villa vaheline Premier League’i matš tundub pealtnäha ühe täiesti tavalise kohtumisena, ent tegelikult on tegu väga erilise mänguga. See on vastasseis, mis kogu Inglismaa kõrgliiga ajaloos enim kordi toimunud.

Everton ja Villa läksid esmakordselt omavahel kokku kogu kõrgliiga ajaloo esimesel hooajal 1888/1889 ja Anfieldil peetud mängu võitis Liverpooli klubi 2:0. Tänaseks on meeskondadel omavahelisi kõrgliigas peetud kohtumisi kirjas 203 ning tulemused on nendest väga võrdsed: Evertonile 76 võitu, Villale 74.

Tänavune esimene vastasseis lõppes Birminghami klubi 2:0 võiduga päris hooaja alguses, kui Villa oli liiga uustulnukana hakanud head hoogu koguma. Paraku pole sellest lõpusirgele jõudes jäänud midagi järgi – eelmise pühapäeva 2:0 võit Crystal Palace’i üle on viimase 11 vooru peale meeskonna ainus.

Evertonil oli samuti kole nädalavahetus, kui Wolverhampton Wanderersi vastu tuli 0:3 kaotus. Peatreener Carlo Ancelotti nimetas meeskonna esitust vastuvõetamatuks ja mattis maha ka lootused jõuda järgmiseks hooajaks Euroopasse. Alles nädal tagasi olid itaallasel veel suured plaanid.

Ancelotti meeskonna vähene motiveeritus võib kasvatada Villa võiduvõimalusi. Turvalistest kohtadest nelja silma kaugusel olemine tähendab, et viigist suurt kasu enam ei oleks.  Ajaloolises vastasseisus pole klubid omavahel ka lausa seitse mängu järjest viiki välja mänginud.

Goodison Parkil on raske mängida, kuna Everton pole seal tervelt kümme mängu järjest kaotanud, kuid Villa võib eeskujuks võtta kaaskannataja Bournemouthi, kes kolmapäeval väga südikalt võõral väljakul Manchester City vastu võitles.

Evertoni ja Aston Villa vaheline matš on täna kell 19.50 otsepildis nähtav kanalis TV3 Sport 2 või veebis Go3 vahendusel.

Kommentaarid puuduvad