Ellujäämisheitluste spetsialist Pearson on Watfordi viinud lubavasse seisu

Watfordi meeskond jätkab 35. voorus võitlust oma Premier League’i koha pärast kodumänguga Newcastle Unitedi vastu. Üliraskest seisust välja tulnud meeskond on peatreeneri Nigel Pearsoni hea töö järel jõudnud püsimajäämise lävele.

Mart Poomi ja Andrei Stepanovi endine koduklubi pidi tänavu oma esimest võitu ootama kuni novembrikuu ja 12. vooruni ning ega õiget hoogu ei saadud ka pärast seda sisse, ent detsembris saabunud Pearson on meeskonna lootusetust seisust viinud olukorda, kus võiks ellujäämist juba tähistada, kui liigatabel koheselt lukku pandaks.

Pearsoni saabumise hetkel oli Watford kogunud vaid kaheksa silma ning päästvast 17. kohast jäädi maha seitsme punktiga. Nüüd on meeskond ise 17. kohal ja 31 punkti peal, hoides väljakukkumistsooni ees kolmepunktilist edu.

Endist keskkaitsjat võib vaikselt hakata kutsuma juba Premier League’i ellujäämisheitluste spetsialistiks. Pearson päästis kuulsal kombel Leicester City vaid aasta enne klubi meistriks tulemist väljakukkumise äärelt, sepistades viimase üheksa vooru peale seitse võitu ja ta oli West Bromwich Albioni juures abitreeneri rollis, kui WBA-st sai hooajal 2004/05 esimene meeskond, kes pärast jõulude ajal viimase koha hoidmist Premier League’i püsima jäi.

Ka madalamal tasemel on Pearson mitmeid kordi olnud päästeingli rollis. Oma esimesel peatreeneri ametipostil olles kindlustas ta hooajal 1998/99 Carlisle Unitedile viimase vooruga püsimajäämise Inglismaa tugevuselt neljandas liigas ning hooajal 2007/08 hoidis Pearson samuti viimasest voorust toodud võiduga Southamptoni Inglismaa esiliigas.

Pearsoni võitlus Watfordiga jätkub täna kell 14.20 algavas otseülekandes kanalis TV3 Sport 2, mida on võimalik näha ka veebis go3.tv.

Kommentaarid puuduvad