Ebastabiilsel Arsenalil on kaks suurt probleemi

Premier League’i kolmapäev lõppeb suure mänguga, kus Arsenal võõrustab Liverpooli. Mõlemad jäid viimases voorus võiduta, aga kui Liverpool saab nautida tiitlivõitja staatust, siis Londoni klubi ähvardab üle hulga aja eurosarjadest eemalejäämine.

Arsenal alustab mänguvooru üheksandalt kohalt, mis tähendab, et meeskond peab Euroopasse jõudmiseks hooaja võiduseeriaga lõpetama. Selleks ollakse kindlasti võimelised, nagu näitas hiljutine kolmemänguline võitude jada, aga Mikel Arteta hoolealused peavad üle saama oma ebastabiilsusest, mis meeskonna nii täbarasse seisu jätnud.

Pärast kolme järjestikust võitu on Arsenal kahe vooru peale juurde teeninud vaid ühe punkti. Mõlemas mängus on välja tulnud üks suur probleem, mis meeskonnale kogu hooaja vältel probleeme valmistanud – eduseisudest kinni hoidmine.

Arsenal viigistas eelmisel teisipäeval Leicesteriga 1:0 eduseisu pealt ning läinud nädalavahetusel läks veel halvemini, kui Tottenhami vastu tuli pärast juhtima minemist suurest derbimängust kaotus. Samamoodi kukkusid asjad hiljuti välja Brightoni vastu ja see tähendab, et Kahurimehed on tänavu kõvasti laual olnud punkte võtmata jätnud. Täpsemalt on kaotsi läinud 21 silma. Neist 15 alates ajast, mil Arteta tüüri üle võttis.

Tottenhami mäng tõi välja ka Arsenali teise suure probleemi sellest hooajast – standardolukordade kaitsmine. Naabrid haarasid kolm punkti 81. minuti nurgalöögist, mille vormistas väravaks Toby Alderweireld. Tervelt 45,5% väravatest on Arsenalile löödud just seisva palli olukordadest.

20-st sellisest väravast on oma võrku rohkem lasknud vaid liiga halvimad kaitsemeeskonnad Aston Villa ja Norwich. Näiteks Liverpool, keda Burnley karistas nädalavahetusel samuti standardolukorrast tulnud väravaga, on selliseid tabamusi lubanud vaid seitse.

Kui Arsenalil ei õnnestu kahest suurest probleemist viimaste mängudega vabaneda, siis tuleb klubi jaoks järgmine hooaeg üle 25 aasta esimene, kus euroväljakutel jääb mängimata.

Arsenali ja Liverpooli vaheline põnevusheitlus on täna kell 22.05 algavas otseülekandes nähtav kanalis TV3 Sport või veebis go3.tv.

Kommentaarid puuduvad