David de Gea peab põnevusheitluses vastama suurele kriitikale

Kui Manchester United täna Sheffield Unitedit võõrustab, siis on paljud pilgud David de Gea peal. Unitedi esikinnas taasavas oma hooaja suure apsuga, misjärel sattus hispaanlane suure kriitikarahe alla.

Läinud reedeses Unitedi mängus Tottenhamiga jäid Punased Kuradid kaotusseisu, kui de Gea lasi kergelt sisse Steven Bergwijini löögi. Mäng lõppes 1:1 ja väärtuslikud punktid heitluses esineliku koha pärast läksid kaduma.

“Mul on sellest väravavahist kõriauguni,” teatas endine Unitedi kapten Roy Keane, kui avapoolaeg oli Spursi eduseisul lõppenud.

“(Harry) Maguire ja de Gea, ma ei laseks neid pärast mängu bussi peale. Las lähevad taksoga tagasi Manchesteri!”

“Ma pole nii ülehinnatud väravavahti kui de Gea tükk-tükk aega näinud,” lisas Keane.

29-aastasele puurilukule, kes viis korda valitud Premier League’i hooaja sümboolsesse koosseisu, läks alates eelmise hooaja algusest kirja seitsmes otse väravani viinud eksimus. Mitte ühelegi teisele mängijale pole neid rohkem kogunenud.

“Ta pole juba mõningat aega oma varasemal tasemel olnud,” ütles teine Unitedi legend Gary Neville oma podcastis. “Kui vorm langeb kuueks kuuks on see väike asi, aga kui see kestab terve aasta, siis on juba põhjust muretsemiseks. Kui see kestab üle kahe aasta, siis on see juba rohkem püsiv.”

Alates 2011. aastast Manchesteris mängiva de Gea koht on suure tule alla sattunud, kuna Unitedi poolt Sheffieldile laenatud Dean Henderson on tegemas suurepärast hooaega. 23-aastane inglane jagab nullimängude arvestuses (11) liiga esikohta ning on tõrjete efektiivsuselt (75,5%) liiga paremuselt kolmas väravavaht.

Henderson ei saa end täna Old Traffordil näidata, kuna reeglid ei luba laenul oleval mängijal oma emaklubi vastu mängida. Kogu lava on seega de Gea päralt ja mängus, kus kahe meeskonna vahel vaid kaks punkti, saab kindlasti oma aktsiaid hea esitusega uuesti tõsta.

Vaata Unitedite duelli täna kell 19.50 otseülekandes kanalis TV3 Sport või veebist go3.tv.

Kommentaarid puuduvad