Chelsea napsas Liverpooli nina eest endale Bundesliga parima sakslasest väravatemasina

Chelsea on valmis tegema klubi ajaloo ühe suurima ostu, aktiveerides Timo Werneri 60 miljoni euro suuruse väljaostuklausli. Leipzigi ründaja on siirdumas Londonisse, kuna Liverpool ei leidnud tema hankimiseks piisavalt vahendeid.

24-aastane Werner nimetas talvel Jürgen Kloppi maailma parimaks treeneriks ning arutles avalikult selle üle, kuidas ta võiks Liverpooli mängusüsteemi sobituda. Hooaja keskel oli Werneri väljaostuklausel ka hoopis väiksem (40 miljonit), aga Saksamaa koondislane teatas soovist lõpetada hooaeg Leipzigis ning lõpuks osutus mees Liverpooli jaoks liiga kalliks.

Wernerist saab Chelsea ajaloo suuruselt neljas ost ning tema aastapalk kahekordistub võrreldes varasemaga, tõustes 10 miljoni euro peale.

Üleminekus olevat suur rolli mänginud Chelsea kaitsja Antonio Rüdiger, kes koos Werneriga Stuttgartis mängis. Werner siirdus kodulinna klubist Leipzigi 2016. aastal ning tal on klubi eest 154 mänguga kirjas 92 väravat. Neist 31 on tulnud tänavusel hooajal, mis olnud Werneri karjääri edukaim. Bundesligas on tema 25-st väravast rohkem löönud vaid Robert Lewandowski (29).

Tehing saab kõigi eelduste kohaselt ametlikuks lähipäevadel, kui mõlemad pooled allkirjad paberile panevad.

Werner on Chelsea teine suur täiendus järgmiseks hooajaks. Talvel lepiti 40 miljoni euro eest kokku Hakim Ziyechi tulek Amsterdami Ajaxist.

Inglismaa meedia andmetel ei ole Frank Lampardi osturalli ka lõppenud, kuna järgmisena on Sinised sihikule võtnud Leicester City vasakkaitsja Ben Chilwelli. Varuvariant sellele positsioonile olevat Ziyechi klubikaaslane Nicolas Tagliafico.

Kommentaarid puuduvad