Chelsea legendid kohtuvad taas väljaku ääres

Premier League’i pühapäevase programmi teises vastasseisus toimub kõige erilisem kohtumine väljaku ääres. Chelsea peatreener Frank Lampard saab kokku oma vana tiimikaaslase John Terryga, kes Aston Villa juures abitreeneri rollis.

Klubikaaslastena Londonis koos kolm Premier League’i tiitlit võitnud mehed kohtuvad treeneritena viiendat korda. Terry tegi mullu oma vana kamraadi vastu kübaratiki, kui Villa võitis kõik kolm mängu – kaasa arvatud play-off’ide finaali – Championshipis Lampardi Derby County vastu. Esimene Premier League’i vastasseis lahenes detsembris aga Lampardi kasuks, kui Chelsea alistas kodus Villa 2:1.

Mason Mounti väravast tulnud lüüasaamine tähendab seda, et Villa on nüüd Chelsea’ile kaotanud üheksa viimasest kümnest liigakohtumisest. Kokku on Sinistel Premier League’is Birminghami klubi vastu kirjas 25 võitu, 12 viiki ja 12 kaotust – tulemas on 50. juubelimäng.

Villa, kes lõpetas kolmapäeval Sheffield Unitedi vastu neljamängulise kaotuste jada, üritab minna erilise saavutuse järgi. Inglismaa kõrgliigas on varasemalt vaid Tottenham hooajal 1986/87 saanud vähemalt ühe võidu igal nädalapäeval.

Chelsea alustas hooaega hästi ja oli eriti hirmsas hoos võõrsil mängides, lüües esimese kuue mänguga 18 väravat, aga meeskond pole väljaspool Londonit võitnud mitte ühtegi matši pärast 2. novembri 2:1 edu Watfordi üle.

Lampard, kes kerkis omal ajal just Villa Parkil Chelsea kõigi aegade parimaks väravakütiks, sai mängijana Aston Villa koduplatsil tähistada vaid nelja võitu. 16 mängu peale kogunes veel kaheksa viiki ja neli kaotust.

Kuidas legendide duell laheneb, saab näha täna kell 18.05 algavas otseülekandes TV3 Sport ja Go3 vahendusel.

Kommentaarid puuduvad