Burnley saab Man City vastu üritada haruldast saavutust

Premier League’i 30. voor lõppeb esmaspäeval Etihadi staadionil, kus Manchester City võõrustab Burnley meeskonda. Külalised olid enne koroonapausi heas hoos ja samamoodi jätkates on võimalik jõuda harvaesineva saavutuseni.

Liiga ajaloos on varasemalt üks meeskond ühe hooaja käigus võõrsil alistanud mõlemad Manchesteri satsid vaid kolm korda. Premier League’i esimesel hooajal 1992/93 sai sellega hakkama Everton, saavutust kordas Middlesbrough hooajal 2003/04 ning viimati tehti see temp ära Liverpooli poolt hooajal 2008/09.

Burnley jaoks katkes hooaeg keset seitsmemängulist kaotusteta seeriat ning selle hulgas oli 2:0 Old Traffordil saavutatud võit Manchester Unitedi üle.

Eksklusiivse klubiga liitumiseks on aga Sean Dyche’i meeskonnal vaja hakkama saada suure eneseületusega. Käredahäälse peatreeneri hammas pole viimastel aastatel kuidagi City peale hakanud. Burnley ainus võit selles vastasseisus viimase 23 mängu peale tuli 2015. aastal. Võõrsil pole Cityst jagu saanud alates aastast 1963.

Eriti raske on Burnleyl olnud Etihadil pärast Pep Guardiola saabumist. Arsenali alistamisega oma hooaja taasavanud City on koos Guardiolaga Burnley vastu võitnud kõik viis kodumängu, lüües kokku 19 väravat ja lastes endale vaid kaks.

Burnley väravavaht Nick Pope on tänavu nullimängude osas (11) jagamas liiga esikohta, kuid City vastu on ta kõikide sarjade peale lasknud 17 väravat, mida on kaheksa rohkem kui mistahes muu vastase vastu.

Man City ja Burnley vaheline heitlus on täna kell 21.50 otseülekandena nähtav kanalis TV3 Sport ja voogedastusplatvormil Go3.

Kommentaarid puuduvad