Brightonit külastaval Man Cityl on vaja lõpetada piinlik seeria

Premier League’i laupäevane programm lõppeb lõunarannikul, kus Brighton & Hove Albion võtab vastu Manchester City. Külalised lähevad kohtumisele peale kohutava võõrsilmängude seeriaga.

City kaotas eelmisel nädalavahetusel üllatuslikult 0:1 Southamptonile ja see tähistas meeskonna kolmandat järjestikust kodust eemal saadud kaotust. Viimase viie võõrsilmängu peale on Cityl Premier League’is isegi neli kaotust. Neist kolm on tulnud nii, et ise pole kordagi ka palli vastase võrku pandud.

Raskused vastaste värava all on suureks üllatuseks, kuna City on tänavu Inglismaal olnud kõige resultatiivsem meeskond ja kui nädala sees alistati kodus Newcastle 5:0, siis tõusis Pep Guardiola sats pärast 1984/85 hooaja Evertoni Inglismaa kõrgliigas esimeseks, kellel koguni viis vähemalt kümne väravani jõudnud mängijat.

Guardiola on oma karjääri jooksul esimest korda kõrgliigas kolm võõrsilmängu kaotanud, ehkki ei saa öelda, et Cityl poleks võidu- ja väravavõimalusi olnud. Kolme mängu peale registreeriti meeskonnale tervelt 99 löögiüritust, millest 30 toimetati vastasmeeskonna väravaraamide vahele. Ainsaks väravaks on seeria käigus aga olnud Kevin De Bruyne tabamus Chelsea vastu.

Kogu kompott on viinud selleni, et Brightonile kaotamine tähistaks City halvimat liigas tehtud võõrsilmängude seeriat pärast 2015. aasta kevadet.

Kuidas asjad Amexi staadionil hargnema hakkavad, saab täna kell 21.50 algavas otseülekandes jälgida kanalis TV3 Sport või veebis go3.tv.

Kommentaarid puuduvad