Bournemouth jätkab hooaega hoopis teistsuguse väljanägemisega

Maailm on koroonakriisi järel tohutult muutunud ja selle tõttu on ka täna Crystal Palace’it võõrustav Bournemouthi meeskond saanud täiesti uue ilme – nii negatiivsetel kui positiivsetel põhjustel.

Eddie Howe meeskonna jaoks on väga positiivne see, et hooaja käigus lõpmatuna näinud vigastustekriis on nüüdseks läbi saanud. Kui vahepeal võis Bournemouthi vigastatud mängijatest – vähemalt paberi peal – panna kokku parema koosseisu, kui see mis reaalselt väljakul käis, siis praegu on laatsaretis vaid põlvetraumat raviv vasakkaitsja Charlie Daniels.

Negatiivne on aga see, et mitme mängija leping on selle kuuga lõppemas ja neid me enam platsil ei näe. Klubi teatas mais, et ei kavatse ise pikendada kuni hooaja lõpuni endise rekordostu Jordon Ibe’i lepingut ning Ryan Fraser, kes olnud üks meeskonna parimatest mängijatest, ei taha seda ise teha. Sellega on ka tema mängud meeskonna värvides mängitud.

“Tahan ainult mängijaid, kes on täielikult keskendunud meid ees ootavale väljakukkumisheitlusele,” teatas Howe oma mängueelsel videopressikonverentsil.

“Need on klubi jaoks viimaste aegade kõige tähtsamad kohtumised ja meil on vaja, et kõik oleksid vaimselt võrdselt valmis ning võitleksid klubi nimel ihu ja hingega.”

Fraser liitus Bournemouthiga 2012. aastal, kui klubi mängis veel tugevuselt kolmandas liigas. Šotlane oli mullu üks Premier League’i parimatest sööduandjatest, kuid tema mänguvorm jättis sel hooajal kõvasti soovida ning 26-aastane ääremängija üllatas talvel ka avaldusega, kus märkis, et ta ei mänginud meeskonna nimel.

Isegi ilma Fraserita Bournemouth peaks aga olema märgatavalt tugevam, kui see mis enne koroonapausi kogus 12 mängu peale vaid kaheksa punkti. Palace’i boss Roy Hodgson näeb vastases suurt potentsiaali.

“Kui te minult küsite, kas tegu on sellist sorti meeskonnaga, kes oleks liigast väljakukkumist väärt, siis loomulikult mitte,” ütles 72-aastane Hodgson, kes vaatamata riskieas olemisele ka viiruse ajal oma meeskonda väljaku äärest juhendada kavatseb.

“Eeldan täielikult, et terve koosseisuga purjetavad nad ohutsoonist eemale.”

Palace loodab ise seilata klubi rekordite suunas. Meeskonna kõigi aegade parim koht Premier League’is on hooajal 2014/15 tulnud 10. positsioon. Suurim punktiarv saavutati mullu, kui kirja läks 49 silma. Praegu on meeskond 39 punkti peal ja 11. kohal.

Bournemouthi ja Crystal Palace’i vahelist heitlust näeb täna otsepildis kell 21.35 kanalis TV3 Sport ja voogedastusplatvormil Go3.

Kommentaarid puuduvad