Aston Villa peab otsustavateks mängudeks oma talismani ellu äratama

Aston Villa Premier League’i saatus ripub täna juuksekarva otsas. Meeskond vajab Arsenali vastu vähemalt sama tulemust, mis Watford teeb Manchester City vastu, vastasel juhul pole liigast välja kukkumisest enam pääsu.

Villal on võrreldes praeguse seisuga viimasena püsimajääva Watfordiga parem mängudegraafik, aga see ei tähenda enam midagi, kui Watford täna õhtul midagi endale välja võitleb ja Birminghami klubi jääb ise nulli peale.

Neid nulliringe on meeskonnal viimase 12 vooru peale olnud tervelt kaheksa, aga viimase hetke ärkamisega on endale siiski reaalne püsimajäämise lootus tekitatud – eelneva kahe matšiga on teenitud neli silma. Kui nüüd vaid meeskonna liider Jack Grealish oma põua ka suudaks murda.

Grealish, kelle näol tegu nii meeskonna edukaima väravaküti kui parima väravasöötude andjaga, on viimased 13 mängu tulistanud ainult paukpadruneid ja talle on kogunenud ka vaid üks sööt. See on väga pettumust valmistav seeria mängumehelt, kelle peale Villa tugevalt toetub ja kes on väljaspool Suure Kuuiku klubisid üks liiga loovamatest mängijatest.

24-aastase ründava poolkaitsja mänguvorm on otseselt olnud seotud klubi omaga, sest meeskonnal on juba pikemat aega olnud tõsised väravate löömise probleemid – viimase 10 vooru peale on kuus korda tabamuseta jäädud.

Sel hooajal on Villa kaotanud vaid viis mängu, kus Grealish ise vähemalt ühe värava löönud või mõne väravasöödu jaganud. Hooaja viimases kahes mängus vajab meeskond temapoolset panust rohkem kui eales varem.

Mida Grealish & Co täna Arsenali vastu suudab, saab hakata jälgima kell 22.05 algavas otseülekandes kanalis TV3 Sport või veebis go3.tv.

Kommentaarid puuduvad