Arsenalil on teisipäeval võimalus korrata erilist kodust rekordit

Hooajaseisakust kahe kaotusega välja tulnud Arsenal on tublisti kosunud ning saab täna suure enesekindlusega minna peale mängule Leicesteriga, kelle alistamisega kordaks meeskond haruldast klubi rekordit.

Kui Leicester hooajal 2015/16 oma üllatava Premier League’i tiitlivõidu teenis, siis ei jagunud toonasel peatreeneril Claudio Ranieril kuulsal kombel kummaski mängus nutti vaid Arsenali vastu. Kahurimehed võitsid mõlemad mängud koguskooriga 7:3. Need võidud on kaks paljudest, mis Londoni klubi aastate jooksul Rebaste vastu on teeninud.

Koduväljakul on Arsenal Leicesteri vastu 22 järjestikust mängu kaotuseta ning kõik viimased 12 matši on võidetud. Kui täna tuleb 13. triumf, siis kordab Arsenal oma pikimat võiduseeriat ühe vastase vastu. Kõrgliigas on varasemalt Stoke City aastatel 1983-2018 kodus alistatud 13 korda järjest.

Kuna Mikel Arteta meeskond on kogunud kolm järjestikust puhta paberiga võitu ja laupäeval mängiti väga muljetavaldavalt üle Wolverhampton, siis saab öelda, et rekordihõngu on kõvasti õhus. Eriti arvestades Leicesteri mänguvormi – kõikide sarjade peale on viimasest 17-st mängust võidetud vaid viis.

Järjekordne kaotus Londonis Arsenalile pikendaks ka peatreeneri Brendan Rodgersi nukrat personaalset seeriat. 47-aastane põhjaiirlane pole varasemalt võõrsil kordagi Arsenali üle võitu tähistada saanud.

Kas Emiratesi staadionil tuleb rekordiõhtu või jätkab Leicester vapralt tabeli kolmandast kohast kinni hoidmist, saab näha täna otseülekandes kell 22.05 kanalis TV3 Sport või veebis go3.tv.

Kommentaarid puuduvad