236. Merseyside’i derbi – kas taas Punaste pidu?

Premier League’i nädalavahetus lõppeb suure naabritevahelise jagelemisega, kui Everton võõrustab ajaloo 236. Merseyside’i derbit. Liverpool, kes sel hooajal kaks derbivõitu juba noppinud, saab teha oma esimesele Premier League’i tiitlile veel ühe sammukese lähemale.

Liverpool võitis hooaja esimese linnaderbi detsembris 5:2 ja teise jaanuaris 1:0, kasvatades oma kõigi aegade võitude arvu selles vastasseisus 95 peale. Evertonil on kirjas 66 võitu ja 74 kohtumist on lõppenud viigiga. Viimased kaks viiki – mõlemad väravateta – on tulnud järjestikustel hooaegadel Goodison Parkil, kus ka täna pall mängu pannakse.

Viigid on ainsad tulemused, mida Evertoni fännid pikemat aega oma naabri vastu tähistada on saanud. Meeskonnal on selles vastasseisus käsil 21-mänguline võiduta seeria, mis on mõlema satsi peale Merseyside’i derbi ajaloo pikim. Everton suutis viimati Punased alistada 2010. aasta oktoobris, kui väravalööjate hulgas oli nüüdne Arsenali boss Mikel Arteta.

Eelnevatel aastatel pole aga Evertonil olnud nii nimekat peatreenerit kui Carlo Ancelotti, kes senise karjääri jooksul kõik kolm korda kodus alistanud Jürgen Kloppi meeskonnad, koguskooriga 6:0.

“Peame tegema täiusliku mängu, näitama iseloomu, eneseohverdusvalmidust ja isikupära,” rääkis itaallane meediale tänase lahingu kohta.

Evertoni edu sõltub paljuski Dominic Calvert-Lewini mängust. Alates Ancelotti saabumisest on ta 11 mänguga löönud kaheksa väravat. Derbimängudes pole noor ründaja aga seni veel täpne olnud.

Ajaloolise vastasseisu kõige resultatiivsem mängija on 20 väravaga Ian Rush, aktiivsetest mängijatest on enim tabamusi (5) kirja saanud Divock Origi.

Kes lööb seekord ja kui palju, hakkab selguma täna kell 20.50 algavas otseülekandes kanalis TV3 Sport ja voogedastusplatvormil Go3.

Kommentaarid puuduvad