EURO 2020 teise veerandfinaalide päeva panustamisvihjed: Kas inglaste edasimarss on vaid vormistamise küsimus?

3sport

EMi veerandfinaalide teisel päeval astub üles mitu senist üllatajat. Päeva esimeses mängus ristavad mõõgad Tšehhi ja Taani, kes on mõlemad senisel turniiril ootusi ületanud. Teine matš seab vastamisi kindlalt esinenud Inglismaa ja üle noatera Rootsi vastu pääsenud Ukraina. Kas inglaste edasimarss on vaid vormistamise küsimus?

Taani on teinud sel turniiril märkimisväärse tõusu. Ilma infarkti saanud Christian Eriksenita ei osatud kuidagi hakkama saada ning kaks esimest mängu kaotati Soomele ja Belgiale. Tundus, et skandinaavlased siirduvad kiirelt koju. Siis aga saadi oma mäng tööle ning Venemaale anti nüplit juba 4:1.

Parema väravate vahega suruti end alagrupist teisena läbi ning kaheksandikfinaalis korraldati taas väravatesadu, kui Walesile köeti 4:0 saun. Noor äärepoolik Mikkel Damsgaard on ohjad ründefaasis enda kätte haaranud ning taanlaste enesekindlus on kõrge. Ainuke mure enne veerandfinaali on viga saanud ründaja Yussuf Poulseni küsimärgi all osalemine.

Tšehhid läksid oma alagrupist Inglismaa ja Horvaatia järel küll kolmandana edasi, kuid kaheksandikfinaalis Hollandi vastu näidati tõeliselt küpset ja kontrollitud esitust. Kui Hollandi keskkaitsja Matthijs de Ligt punase kaardiga platsilt ära saadeti, siis kasutasid tšehhid olukorra sajaprotsendiliselt ära, lüües kaks vastuseta väravat ning hoides hollandlased ohutus kauguses. Heas hoos ründaja Patrik Schick on löönud juba neli väravat ning jahib kahtlemata kuldset jalgpallisaabast.

Tšehhi ja Taani kohtumine tõotab tulla väga tasavägine ja pingeline. Vägisi paistab, et see on järjekordne kohtumine turniiril, mis läheb lisaajale. Samas on mõlemad satsid näidanud, et väravaid nad lüüa oskavad. Seega soovitame kombopanust „viik + mõlemad meeskonnad skoorivad“ (koefitsient 5,00 @ Betsafe’i kihlveokontor)

Päeva teises kohtumises jookseb Inglismaa vastu platsile Ukraina koondis, kes alagrupis näitas pigem naiivset mängu ning oli viimane tiim, kes kaheksandikfinaali pääses (alagrupi kolmas koht ja väravate vahe -1). Rootsi vastu näitasid Andri Ševtšenko hoolealused aga vägagi südikat mängu ning krabasid eufoorilise 2:1 võiduvärava lisaaja üleminuteil. Selle autor Artjom Dovbõk kirjutas end küll igaveseks Ukraina jalgpallifolkloori.

Sellest kõigest ei paista aga piisavat Inglismaa vastu, kes ei ole lasknud endale seni turniiril lüüa mitte ühtegi väravat. Hea küll, Albioni mehed on ise löönud ka vaid neli väravat, kuid peatreener Gareth Southgate’i ettevaatlik ja kindla peale minev mänguplaan tundub turniiriformaati kenasti sobivat.

Liiatigi alistati kaheksandikfinaalis vana vaenlane Saksamaa 2:0, mis tõstis britid automaatselt turniirifavoriitide staatusesse. Mäletatavasti on Saksamaa lülitanud Inglismaa suurturniiridel konkurentsist rohkem kordi kui ükski teine sats: 1970, 1990, 1996 ja 2010. Seega ületati kaheksandikfinaalis suur psühholoogiline tõke. Nüüd on vaja seljatada vaid Ukraina ja Taani või Tšehhi ning Inglismaa ongi oma ajaloo esimeses EMi finaalis.

Seda on muidugi lihtsam öelda, kui teha, aga Ukraina ebakindla kaitse ning mõneti naiivse mängu vastu peaks inglaste hammas kenasti hakkama. Usume lausa, et usku ja enesekindlust kuhjaga juurde saanud Inglismaa võidab nulli vastu (koefitsient 2,09 @ Betsafe’i kihlveokontor)

Kommentaarid puuduvad