EURO 2020 finaali panustamisvihjed: Kumb sats teeb pühapäeval ajalugu? betsafe

Lisa kommentaar

EURO 2020 finaali panustamisvihjed:

EMi finaali on pääsu taganud pidev turniiripõruja Inglismaa ning oivalisi esitusi teinud Itaalia. Inglased on oma ajaloo esimeses EM-finaalis ning itaallased krooniti viimati kontinendi meisriteks 1968. aastal. Kumb sats teeb pühapäeval ajalugu?

Inglismaa jõudis viimati suurturniiri finaali aastal 1966, kui kodusel MMil seljatati pärast lisaaega 4:2 Lääne-Saksamaa. Sellele on järgnenud 55 aastat äpardumist ja südamevalu. Juba tavaks on saanud, et hoolimata staaride paraadist, jookseb Inglismaa suurturniiril lati alt läbi.

Peatreener Gareth Southgate ei lase oma noort satsi aga ajaloo raskuse all lömastada, vaid kirjutab seda ise. Pärast seda, kui 2018. aasta MMil jõuti poolfinaali, on Southgate viinud inglased nüüd sammu võrra edasi.

Vahepeal on läbitud ka mitu olulist verstaposti. Esimest korda suudeti võita EMi avakohtumine (1:0 Horvaatia vastu). Esimest korda pärast 1966. aastat võitsid inglased väljalangemismängus Saksamaad (kaheksandikfinaalis). Veerandfinaali 4:0 võit Ukraina üle on suurim, mille inglased on play-off-kohtumistes saavutanud. Rääkimata ajaloo esimesest EM-finaali pääsust.

Inglismaa on mänginud küpselt ja targalt. Southgate’i jalgpall on küll ettevaatlik ja reaktiivne, kuid turniiriformaati igati paslik.

Inglasi ootab kodusel Wembley staadionil muidugi paras pähkel, sest finaalivastane Itaalia on vahest selle turniiri kõige muljetavaldavamat mängu näidanud. Itaallased on positiivsed, mängivad atraktiivset ründavat jalgpalli ning pressivad oma vastaseid kõrgelt. Neil on väga korralik tööeetika ning väravaid lüüakse igast liinist.

Samuti on Itaalia end sel EMil rohkem tõestanud. Inglismaa võitis play-off’ides Saksamaad, Ukrainat ja Taanit, kuid Itaalia lülitas konkurentsist Austria, Belgia ja Hispaania. Mänguliselt võiks seega anda väikese eelise Itaaliale.

Võib arvata, et Itaalia domineerib kohtumist ning inglased püüavad sutsata kontratest ja standardolukordadest. Üldiselt tasub aga oodata pingelist ja taktikalist finaali ning on vägagi tõenäoline, et kohtumine lõpeb normaalajal viigiga ja näeme alla 2,5 värava (koeftsient 3,45 @ Betsafe’i kihlveokontor).

Southgate’i konservatiivne strateegia võib talle lõpuks aga kätte maksta ja usume, et itaallased karistavad inglaste passiivsuse ja ehk ka närvilisuse enne penaltiseeriat ära. Seega soovitame panust, et Itaalia võidab lisaajal (koefitsient 11,00 @ Betsafe’i kihlveokontor) ja inglaste südamed murduvad taaskord. Millal siis veel uljaid ennustusi teha, kui mitte finaalis!

Sarnased artiklid