EURO 2020 esimese poolfinaali panustamisvihjed: Kas Hispaanial on veel kütust paagis pärast kahte järjestikust 120minutilist kohtumist?

3sport

EURO 2020 esimese poolfinaali panustamisvihjed: EMi esimeses poolfinaalis sel teisipäeval Londonis lähevad vastamisi tõelised jalgpalli superriigid Itaalia ja Hispaania. Kas suurepärast mängu näidanud Itaalia võtab järjekordse skalbi ja sillutab tee oma esimese EMi võidule 53 aasta jooksul? Kas Hispaanial on veel kütust paagis pärast kahte järjestikust 120minutilist kohtumist? Itaalia tuhises alagrupist läbi muljetavaldavalt, kuid oli kaheksandikfinaalis hädas Austriaga. Veerandfinaalis Belgiaga näitasid Roberto Mancini hoolealused aga taas meistriklassi. 2:1 võidust veel imetlusväärsem oli itaallaste intensiivsus – belglasi pressiti väga kõrgelt ning igas liinis tehti metsikult tööd. Kogu tehtud töö kandis mõistagi ka vilja. Ainus tõrvatilk meepotis oli senise turniiri ühe parima mängija Leonardo Spinazzola tõsine vigastus, mis jätab ta palliplatsilt ilmselt mitmeks kuuks eemale. Teist samade võimetega wing back’i pole Mancinil võtta, mis võib pärssida tiimi efektiivsust ründefaasis. Itaallaste kõige ohtlikumad rünnakud on seni tulnud ikka vasakult äärelt, kus Spinazzola ja Lorenzo Insigne on suurepärases tandemis töötanud. Hispaaniast on ausalt öeldes hetkel keeruline sotti saada. Turniiri alustati kahe viigiga, kuid siis löödi järjest nii Slovakkiale kui Horvaatiale viis väravat. Veerandfinaalis näidati aga jälle oma inetumat palet. Jordi Alba viis hispaanlased väsinud Šveitsi vastu varakult juhtima, kuid hoolimata domineerimisest ei suudetud sellele väravale lisa leida. Siis juhtus see, mis juhtuma pidi, ning Xherdan Shaqiri viigistas teise poolaja alguses seisu. 77. minutil jäid šveitslased ka kümnekesi, kui Remo Freuler punase kaardi teenis. Ometi ei suutnud hispaanlased saata nahkkera suurepärase Yann Sommeri selja taha ei normaal- ega lisaajal. Penaltiseeriat oli hispaanlastel muidugi põhjust karta, kuivõrd viie viimase penaltiga oli Hispaania koondis eksinud. Sellele lisati kohe kuues, kui Rodri esimese pendla posti saatis. Paistis, et hispaanlased suunduvad järjekordse hävingu poole, kuid väravavaht Unai Simon ja omadega täitsa läbi šveitslased korraldasid asjad hoopis nii, et Hispaania võitis penaltiseeria 3:1. Mida kogu sellest pikast jutust siis järeldada. Eks ikka seda, et esimeses poolfinaalis tasub anda favoriidistaatus Itaaliale. Hispaanlased ei ole endiselt vastaste värava all usaldusväärsed ning nii hästi organiseeritud kaitseliiniga nagu itaallastel ei ole nad sel turniiril veel rinda pistnud. Seega soovitame siin kombopanust „Itaalia võit + mõlemad meeskonnad ei skoori“ (koefitsient 4,25 @ Betsafe’i kihlveokontor). Suurt väravatesadu ei maksa siin samuti oodata. Arvestades mängijate väsimust ning juba mainitud probleeme Hispaania ründeliinis, piirdutakse teisipäevases kohtumises ilmselt ühe-kahe väravaga. Seepärast pakub suurepärast väärtust ka kombopanus „Itaalia võit + alla 2,5 värava“ (koefitsient 5,00 @ Betsafe’i kihlveokontor).