Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Eesti teenis UEFA ausa mängu edetabelis teise koha

Eesti Jalgpalli Liit tõusis Euroopa jalgpalliliidu UEFA ausa mängu edetabelis viis kohta, saavutades kõrge teise positsiooni. 

Eesti ausa mängu hinne on 8,435, esikohale tuli ülinapi eduga Norra, kelle hinne on 8,44. Esikümnesse mahtusid veel Saksamaa (8,384), Soome (8,364), Inglismaa (8,294), Ukraina (8,293), Belgia (8,287), Holland (8,264), Venemaa (8,253) ja Taani (8,25). 

"Eesti jätkuv paiknemine UEFA ausa mängu edetabeli tipus on tunnustus kogu jalgpalliperele, jalgpalluritele, ametnikele ja poolehoidjatele," lausus Eesti Jalgpalli Liidu peasekretär Anne Rei. "Jalgpallile pööratakse üle maailma väga suurt tähelepanu ning rahvusvahelisi mänge pidavad koondised ja klubid riigi visiitkaart, mistõttu on taoline tunnustus positiivne ka laiemas tähenduses," lisas ta.

Paremusjärjestuse koostamisel võttis UEFA arvesse 1. juulist 2020 kuni 30. juunini 2021 peetud rahvusvahelisi kohtumisi nii koondise- kui klubitasandil. Ausa mängu hindamisel arvestab UEFA võistkonna positiivset mängu, vastaste ja kohtuniku austamist, publiku ja võistkonna esindajate käitumist ning kollaseid ja punaseid kaarte. 

Jalgpall

toetab Chanz