Vägev! Eesti jalgpallikoondis purustas kaotusseisust Fääri saared ning jõudis Balti liiga finaali

Eesti koondise ja Lee Man FC ründaja Henri Anier
Eesti koondise ja Lee Man FC ründaja Henri Anier — FOTO: Liisi Troska/jalgpall.ee

Eesti meeste koondis kohtus täna, 8. juunil kodusel A. Le Coq Arenal Balti turniiri poolfinaalis Fääri saarte koondisega. Eesti koondist juhendab esmakordselt peatreenerina Jürgen Henn. Eesti võitis kohtumise 4:1.

Eesti jalgpallikoondis alustas mängu hästi, kui paaril korral saidi löögile, kuid kordagi palli raami ei saadetud. Kohtumist läks siiski juhtima Fääri saared, kui küljeaudist pandi mänguvahend karistusalasse, kus debütant Schjönning-Larssen oma mehe maha magas ning lasi Fääri saarte ründajal skoori teha seisuks 1:0.

Pärast seda sai Eesti koondise mäng veidi küll kannatada, kuid poolaja lõpus suutsid eestlase mänguseisu viigistada, kui suurepärase eeltöö tegi Paide Linnameeskonna mängumees Robi Saarma, kes andis hea passi Kalju ründajale Alex Matthias Tammele, kes omakorda palli peenelt üle väravavahi tõstis ning seisuks 1:1 tegi.

Teist poolaja alustas Eesti koondis täpselt samamoodi nagu esimene lõpetati ning järjekordne pall kasti saadeti, suutis Tamm palli värava ette viia ning seal oli esimesena jaol Henri Anier, kes Eesti koondise 2:1 juhtima viis.

Eesti väravatesadu jätkus, kui Edgar Tur virutas karistusalast väljast peale, aga rikošetist maandus pall väravas ning tabloolt vaatas vastu 3:1.

Lisaks pani veel rahvuskoondis ühe värava Fääride võrku, kui vastased eksisid sööduga ning palli lõikas kenasti vahelt Danil Kuraksin, kes lõi oma koondise esimese värava.

Eesti - Fääri saared 4:1 (43. Tamm, 50. Anier, 83. Tur, 89. Kuraksin - 24. Knudsen)