Tubli! Üks löök raamidesse ja Eesti alistas maavõistlusmängus Soome

Eesti jalgpallikoondis
Eesti jalgpallikoondis — FOTO: Jana Pipar/Jalgpall.ee

Eesti ja Soome jalgpallikoondised pidasid täna Portugalis maavõistlusmängu, mis lõppes meie koondise 1:0. Mängu ainsa värava lõi 84. minutil Martin Miller. See oli ka Eesti koondise ainus löök raamidesse.

Mängu alustasid mõlemad meeskonnad kompivalt - kord ründas üks ja kord teine, ent suurt ohtu kumbki vastase väravale ei kujutanud, vahendab jalgpall.ee

Eesti lubavaim olukord leidis aset poolaja esimeses pooles, kui Ken Kallaste saatis värava ette tsenderduse, mida proovis raamide vahele saata Taijo Teniste, ent paraku ei õnnestunud äärekaitsjal palli edukalt tabada.

Teist poolaega alustas paremini Soome, ent Eesti oli kaitses oma ülesannete kõrgusel. Mängu saabus pööre 84. minutil, kui nurgalöögijärgses olukorras kasutas Martin Miller edukalt ära olukorra, kus pall oli kastis lahtiseks jäänud ning saatis mänguvahendi Soome puurilukule püüdmatult väravavõrku. Kuivõrd rohkem väravaid kohtumises ei sündinud, oli Eesti meeste koondise jaoks tegu 2023. aasta esimese võiduga.

Meeste koondise ridadest kuulusid täna esmakordselt algkoosseisu Marko Lipp ja Nikita Vassiljev, debüüdi tegid Karl-Romet Nõmm, Danil Kuraksin, Robi Saarma ja Sten Reinkort.

Eesti jalgpallikoondist ootavad 2023. aastal ees põnevad EM-valikmängud, kus on vastasteks MM-finaalturniiril ühe pronksi ja EM-finaalturniiril ühe hõbemedali teeninud Belgia ning MM-finaalturniiril pronksile tulnud Austria, tugevad Rootsi ja Aserbaidžaan. Kõigi kohtumiste eel on staadioni ümber avatud festivaliala, kus astuvad üles armastatud Eesti artistid.